Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zmiany w rządzie
28.11.2009 13:20

Tusk chce, żeby Kaczyński był dłużej prezydentem?

Premier uspokaja ministrów i negocjuje z PiS nową konstytucję. Z dłuższą kadencją prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Na jednym z ostatnich posiedzeń rządu Donald Tusk powiedział, że chce, by gabinet pozostał w obecnym składzie do końca kadencji. Szuka jednak sposobu, na zmianę konstytucji. Negocjuje z prezydentem nowa konstytucję.

Według dziennikarzy _ Wprost _ i _ TVP Info _, premier uspokoił ministrów, którzy nie mogli być pewni swoich stanowisk. Przed dymisją Grzegorza Schetyny i Andrzeja Czumu Tusk zapowiedział głębokie zmiany w rządzie. Okazuje się jednak, że to koniec rekonstrukcji.

_ - To dobry skład i nie widzę potrzeby zmian. Będę robił wszystko, żeby utrzymać stabilność personalną tego rządu do końca kadencji _ - powiedział premier, według dziennikarzy.

To znaczna zmiana w jego strategii, ponieważ do tej pory ciągle powtarzał, że żaden z szefów resortu nie może się czuć bezpiecznie, bo ich praca jest ciągle weryfikowana.

Jednocześnie _ Gazeta Wyborcza _ dowiedziała się, że premier i jego ludzie negocjują z braćmi Kaczyńskimi zmiany w konstytucji. Według dziennikarzy, Tusk zaoferował im przedłużenie kadencji Lecha Kaczyńskiego w zamian za ograniczenie jego praw.

Nowa konstytucja miałaby bowiem wydłużać urzędowanie prezydenta, ale odbierałaby mu prawo weta. _ Gazeta Wyborcza _ twierdzi, że Jarosław i Lech Kaczyńscy obawiają się przegranych w najbliższych wyborach prezydenckich i parlamentarnych, co wiązałoby się z groźbą przejęcia władzy w PiS przez Zbigniewa Ziobro. Wydłużenie kadencji prezydenta miałoby im pomóc w utrzymaniu władzy.

Tagi: zmiany w rządzie, tusk, kaczyński, konstytucja, zmiany, gabinet, ministrowie, spokój, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz