Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk: Kwaśniewski nie powinien tak mówić

0
Podziel się

"Polski polityk nie powinien mówić takich rzeczy; to koszmarna, nie znajdująca usprawiedliwienia wypowiedź" - tak szef PO Donald Tusk odniósł się do wywiadu byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego dla pisma "Vanity Fair".

Tusk: Kwaśniewski nie powinien tak mówić
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDyHoOyd

Polski polityk nie powinien mówić takich rzeczy; to koszmarna, nie znajdująca usprawiedliwienia wypowiedź - tak szef PO Donald Tusk odniósł się do wywiadu byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego dla pisma "Vanity Fair".

Kwaśniewski skrytykował w wywiadzie politykę braci Kaczyńskich wobec Niemiec, określając ją mianem "kursu prowokacji", co uznał za "diabelnie zły pomysł".

Były prezydent zasugerował, że jeżeli Kaczyńscy wygrają najbliższe wybory i będą kontynuowali dotychczasową politykę, to władze w Berlinie powinny przemyśleć swoją powściągliwość wobec Polski i "zareagować inaczej" na ataki.

bDyHoOyf

ZOBACZ TAKŻE:Kwaśniewski radzi Niemcom: Z Polską trzeba ostroTusk powiedział w piątek dziennikarzom w Sejmie, że Kwaśniewski "nie ma żadnego prawa mówić takich słów". Jak dodał, jest zaskoczony tą wypowiedzią, bo - według niego - Kwaśniewskiego, przy bardzo wielu wadach, cechowała "taka roztropność".

Tusk podkreślił, że "polski polityk nie powinien mówić takich rzeczy".

bDyHoOyG
wiadomości
pap
KOMENTARZE
(0)