Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk: Na pewno nie wystartuję w wyborach prezydenckich

0
Podziel się:

Premier deklaruje, że najpóźniej w ciągu kilku tygodni poznamy kandydata PO na prezydenta.

Tusk: Na pewno nie wystartuję w wyborach prezydenckich
(kprm.gov.pl)
bEsmPqth

*Premier Donald Tusk zapewnia, że jego decyzja o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich jest definitywna. *

W wywiadzie dla _ Gazety Wyborczej _ szef rządu mówi, że wkrótce poznamy nazwisko polityka, który z ramienia PO wystartuje w wyścigu o fotel głowy państwa. _ _

_ - W ciągu dni, może tygodni, a na pewno nie miesięcy Platforma przedstawi kandydata _ - deklaruje premier. Do tej pory mówiło się, że decyzja zostanie ogłoszona w maju podczas kongresu partii.

bEsmPqtj

Donald Tusk powtórzył w rozmowie z gazetą, że jego priorytety na najbliższy czas to wprowadzenie ustawowej kotwicy maksimum 1-procentowego wzrostu ponad inflację wydatków we wszystkich dziedzinach zależnych od rządu. _ - Jeśli nie da się tego uchwalić, to rząd będzie jej przestrzegał, tak jakby ona prawnie obowiązywała _ - zapewnia premier. Zapowiada także znaczne przyśpieszenie procesu prywatyzacyjnego.

Polityk przyznaje również, że jego żona zwróciła mu uwagę na to, że wiele działań jego rządu - jak Orliki czy Euro 2012 - ma typowo _ męski charakter _.

W rozmowie z _ Gazetą Wyborczą _ szef rządu zapewnia, że ten rok będzie rokiem przełomu jeśli chodzi o infrastrukturę, żłobki, przedszkola czy centra wolontariatu. Mają powstawać także biblioteki internetowe.

bEsmPqtp
bEsmPqtK
KOMENTARZE
(0)