Notowania

Przejdź na
tusk
17.10.2009 08:12

Tusk nadal propaguje politykę miłości

Mimo ostatnich afer i trudnej sytuacji w rządzie premier zapewnia, że PO chce zaufania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W ostatnich tygodniach partią rządzącą wstrząsnęły m.in. afera hazardowa i stoczniowa. I chociaż musiało dojść aż do wymiany ministrów premier powtarza, że PO to partia spokoju, a wrogiem jest PiS.

_ - Polski nie stać na powrót PiS _ - mówi Donald Tusk w wywiadzie dla _ Gazety Wyborczej _.

Zdaniem premiera, Polacy obawiają się Prawa i Sprawiedliwości, bo nie chcą _ nieustannego chybotania Polską od ściany do ściany _. _ - Nie chcą polityki, gdzie głównym celem jest unicestwienie konkurenta - uderzyć, dopaść i zniszczyć. Trzeba zrobić wszystko, żeby Polskę chronić przed polityki _ - mówi premier Donald Tusk.

Jego zdaniem dla PiS nie ma bardziej przykrej sytuacji niż poczucie równowagi, harmonii, ładu, zaufania, spokoju. - _ To są te wartości życia publicznego, które dla PiS są zabójcze. Na tym polega istota sporu między PiS i PO _ - dodaje premier.

- _ Mariusz Kamiński chciał służyć państwu i PiS, i to drugie wychodziło mu lepiej _ - mówi Donald Tusk o odwołanym szefie CBA. Dodaje zarazem, że CBA jako instytucja jest potrzebne i nie zostanie zlikwidowane. _ - Kłopot z Biurem, a raczej z jego dotychczasowym szefostwem, polega na tym, że powstało po to, by wyeliminować korupcję z polityki, ale samo de facto stało się elementem polityki _ - uważa premier.

Tagi: tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz