Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk: Olechowski może być kandyadatem PO na prezydenta

0
Podziel się

Premier rozważa przeprowadzenie prawyborów w PO.

Tusk: Olechowski może być kandyadatem PO na prezydenta
(kprm.gov.pl)
bEiFonvV

PremierDonald Tuskrozważa przeprowadzenie w Platformie Obywatelskiej powszechnych wyborów, które wyłoniłyby kandydata PO na prezydenta. W wyborach wzięliby udział wszyscy członkowie partii.

W wywiadzie w Radiu ZET premier nazwał _ naturalnym _ kandydatem POBronisława Komorowskiego, ale ocenił też, że równieżRadosław Sikorskipowinien wygrać zLechem Kaczyńskim.

Tusk pytany, czy w Platformie odbędą się prawybory (za ich przeprowadzeniem opowiada sięJanusz Palikot) odparł: _ Wolałbym, żeby nie doszło do takiej ostrej wewnętrznej kampanii, ale nie wykluczam, bo zastanawiam się nad tym, czy nie można by po raz pierwszy w Polsce doprowadzić nie do prawyborów, ale do takiego powszechnego wyboru wśród wszystkich członków Platformy. To jest technicznie możliwe, internet i wewnętrzna organizacja pozwala na takie przedsięwzięcie. Nie wykluczam, że się na to zdecydujemy _.

bEiFonvX

Na pytanie, kto będzie trudniejszym przeciwnikiem dla Lecha Kaczyńskiego: Bronisław Komorowski czy Radosław Sikorski Tusk odparł: _ Dzisiaj z przekonaniem powiem, że jeden i drugi powinien wygrać _.

Natomiast według internautów Money.pl, Donalda Tuska w wyborach prezydenckich powinien zastąpić Radosław Sikorski. W sondażu przeprowadzonym na naszych stronach tak uważa 40 procent respondentów. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski uzyskał 26 procent poparcia.

Tusk: Olechowski może być kandydatem PO

Donald Tusk dopytywany, czy ma dylemat, który z tych kandydatów będzie bardziej lojalny wobec niego Tusk powiedział: _ Lojalność nie jest pierwszą cechą polityka, zresztą być może wcale nie jest najbardziej pożądaną cechą. Mnie to kryterium dzisiaj mniej interesuje. Dla mnie jest ważne, żeby Platforma wygrała wybory prezydenckie, a następnie parlamentarne _.

Premier zauważył też, że najtrudniejszym zadaniem dla Lecha Kaczyńskiego jest _ konkurowanie z sobą samym, z własnym bratem i własnym ugrupowaniem _.

bEiFonwd

ZOBACZ TAKŻE:

Donald Tusk pytany, czy jest możliwe, że PO poprzeAndrzeja Olechowskiego, Tusk powiedział, że nie ma nic przeciwko temu, aby Platforma wyraziła zbiorową opinię, czy jest gotowa wesprzeć tę kandydaturę. Przyznał, że Olechowski _ kilka razy _ wspominał, że bardzo zależałoby mu na wsparciu Platformy.

_ - Gdyby Andrzej Olechowski zyskał wsparcie większości w Platformie, to powiedziałbym: powinien być kandydatem. Jeśli w Platformie zdecydujemy o takim powszechnym głosowaniu, to każdy, kto chce poparcia Platformy powinien móc uczestniczyć w tym wewnętrznym rankingu. Ale reguły są regułami - jeśli przegrywa - nie kandyduje _ - powiedział szef rządu.

bEiFonwe

*Tusk nadal rządzi partią *
Szef rządu zapewnił jednocześnie, że nie żałuje decyzji o tym, że nie wystartuje w wyborach prezydenckich. Przyznał, że jego decyzje _ nie wszyscy (w partii) przyjęli z entuzjazmem _, a podejmując ją _ musiał pokazać kilku osobom, że nadal rządzi _. _ Chodzi oGrzegorza Schetynę? _ - zapytała prowadząca program. _ Liczę na pani domyślność _ - odparł Tusk.

Odnosząc się do komentarzy opozycji, że _ stchórzył _ rezygnując ze startu w wyborach prezydenckich Tusk powiedział: _ Widzę intelektualną bezradność na twarzach tych, którzy w ogóle mają odwagę komentować, bo zauważyłem, że czołowi liderzy Prawa i Sprawiedliwości nie mają śmiałości intelektualnej, aby podjąć to wyzwanie _.

bEiFonwy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)