Notowania

partie
24.03.2009 15:12

Tusk porozmawia z Pawlakiem o subwencjach

Szef rządu ma nadzieję przekonać koalicyjnego partnera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*Premier zapowiedział, że w tym tygodniu spotka się z prezesem PSLWaldemarem Pawlakiemw sprawie projektu PO o zawieszeniu finansowania partii politycznych z budżetu. *

W zeszły piątek głosowanie nad wnioskiem o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu PO w tej sprawiezostało przełożone na kolejne posiedzenie Sejmu.

Donald Tuskliczy, że uda mu się przekonać PSL do poparcia projektu Platformy.

POSŁUCHAJ PREMIERA TUSKA:


Przygotowany przez PO projekt ustawy o czasowym wstrzymaniu finansowania partii politycznych z budżetu zakłada zawieszenie przekazywania partiom subwencji budżetowych do końca grudnia przyszłego roku.

Politycy PO uważają, że w czasie kryzysu należy szukać oszczędności tam, gdzie to jest możliwe.

Z kolei projekt Lewicy przewiduje, że dotacje dla dwóch największych ugrupowań zostaną zmniejszone ponad 40 procent, natomiast dla mniejszych po kilkanaście procent.

CZYTAJ RAPORT MONEY.PL:

* [ Ile zaoszczędzimy na zamrożeniu dotacji dla partii? ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/w;sejmie;nie;ma;zgody;na;zamrozenie;subwencji;dla;partii,90,0,436058.html )
Mikrofon Money.pl
*Kłopotek: PO nas zaskoczyła. Zamrożenie dotacji nie przejdzie * - Cały czas jest szansa na kompromis, ale PO musi odpuścić sobie projekt, który został przygotowany pod publiczkę. Gdybym był złośliwy to mógłbym wskazać inne obszary, w których można szukać oszczędności. - mówi poseł PSk w rozmowie z Money.pl
Tagi: partie, wiadomości, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz