Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
davos
28.01.2009 07:01

Tusk spotka się z Putinem. W Davos

Politycy będą gościć na Światowym Forum Ekonomicznym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/CIR/Grzegorz Rogiński)

PremierDonald Tuskspotka się w Davos z premierem Rosji Władimirem Putinem.

Donald Tusk dziś i jutro weźmie udział w corocznym spotkaniu Światowego Forum Ekonomicznego w Szwajcarii.

Oprócz uczestnictwa w konferencjach premier odbędzie kilka spotkań: między innymi z prezydentem Szwajcarii oraz premierem i ministrem spraw zagranicznych Kataru.

Podczas drugiego dnia pobytu w Davos Donald Tusk ma zaplanowane spotkanie z Władimirem Putinem. Tematem rozmowy będzie między innymi niedawny konflikt gazowy pomiędzy Rosją i Ukrainą. W rezultacie sporu państwa europejskie nie dostawały rosyjskiego błękitnego paliwa przez teren Ukrainy.

O programie pobytu Putina - obejmującym spotkanie z Tuskiem -informuje w środę dziennik _ Wriemia Nowostiej _, powołując się na źródło w kancelarii szefa rosyjskiego rządu.

Wśród rozmówców Putina gazeta wymienia premierów: Polski, Chin, Holandii, Szwajcarii, Armenii i Mongolii. _ Wriemia Nowostiej _ zaznacza, że rosyjski premier nie planuje natomiast spotkania z prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenką.

Konferencję w Davos otworzy w tym roku wystąpienie Putina. Jest ono planowane bezpośrednio po mowach powitalnych prezydenta Szwajcarii Hansa-Rudolfa Merza i prezesa Światowego Forum Ekonomicznego Klausa Schwaba. Następnie wszyscy trzej - razem z szefem korporacji komputerowej Dell, Michaelem Dellem - będą odpowiadać na pytania uczestników konferencji.

Putin przyjedzie do Davos po raz pierwszy. Jako prezydent nigdy się na to nie zdecydował. Podobnie jak jego poprzednik na stanowisku prezydenta Rosji - Borys Jelcyn.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: davos, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz