Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk: Sytuacja w TVP to karykaturalny spór

0
Podziel się:

Premier oczekuje, że sytuacją zajmie się minister skarbu. Tusk chce też wyjaśnień ws. kopalni.

Tusk: Sytuacja w TVP to karykaturalny spór
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEJFgfLV

Premier Donald Tusk powiedział, że jest zażenowany sytuacją w mediach publicznych. Dodał, oczekuje od ministra skarbu Aleksandra Grada, aby w sprawie TVP _ pilnował prawa i zgodności działania z przepisami _.

Premier podkreślił w TVN24, że liczy na szybkie rozstrzygnięcie przez sąd sporów proceduralnych wokół TVP. - _ Sąd ma wszystkie przesłanki do podjęcia jak najszybszej decyzji. Z mojego punktu widzenia, im szybciej będzie ta decyzja, tym lepiej. Zamieszanie wokół TVP nikomu nie sprzyja, każde rozstrzygnięcie jest lepsze niż stan anarchii i wiecznego bałaganu _ - ocenił szef rządu.

Tusk zapewnił, że jest gotowy wesprzeć każdego, kto przerwie _ chocholi taniec _ w mediach publicznych i _ odbierze politykom media publiczne _.

bEJFgfLX

Pytany, czy będzie kolejny projekt Platformy lub rządu w sprawie mediów publicznych, premier powiedział: _ - Uważam, że to byłby błąd, po raz kolejny doszłoby do konfliktu, zwarcia. Nie warto rozpoczynać IV wojny światowej o media publiczne _.

Jednocześnie zastrzegł, że - gdyby pojawił się jakiś projekt wsparty przez pluralistyczne środowiska twórcze i producenckie, to - jego zdaniem - byłaby szansa, aby _ to ruszyło _.

Premier chce wyjaśnień ws. kopalń

Premier Donald Tusk zapowiedział, że jeszcze we wtorek wyda zarządzenie w sprawie pomocy dla rodzin ofiar katastrofy w kopalni _ Wujek-Śląsk _. Szef rządu oczekuje też wyjaśnień w sprawie opóźnienia przy wezwaniu karetek na miejsce tragedii.

Premier zapowiedział, że w kwestii ewentualnego fałszowania wyników stężenia metanu, rząd będzie działał bardzo rygorystycznie. Zastrzegł jednocześnie, że nie będzie uczestniczył w szukaniu sensacji, kto jest winien. _ - Wiadomo, że premier rządu i ludzie odpowiedzialni za funkcjonowanie państwowych służb muszą tutaj być jakby bardziej stonowani i cierpliwi, także odpowiedzialni za słowo. Ja nie przyszedłem tutaj, żeby ferować w tej chwili wyroki _ - dodał.

bEJFgfMd

Według nieoficjalnych informacji w poniedziałek do prokuratury zgłosił się górnik, który nagrał w katowickiej kopalni _ Wujek _ film mający świadczyć o fałszowaniu tam wskaźników poziomu metanu lub manipulowaniu nimi w taki sposób, by nie pokazywały prawdziwego zagrożenia.

_ - Jeśli chodzi o pojawiający się wątek fałszowania danych dotyczących stężenia metanu, to tutaj nie jesteśmy bezradni. Prokuratura przy tego typu zdarzeniach już dochodziła do prawdy i spotykała ludzi, którzy byli za to odpowiedzialni, kara _ - dodał premier.

Tusk odniósł się też do doniesień medialnych o tym, że karetki pogotowia zostały wezwane na pomoc dopiero 40 minut po wypadku w kopalni. Rzecznik kopalni późną reakcję tłumaczył m.in. tym, że nie od razu było wiadomo, co się stało pod ziemią.

_ - Z całą pewnością pierwsza rzecz - tu wyjaśnienia będę oczekiwał w najbliższym możliwym terminie - to kwestia wezwania z tym czterdziestominutowym, chyba mogę powiedzieć, opóźnieniem karetek. To jest sytuacja, która domaga się natychmiastowego wyjaśnienia _ - oświadczył szef rządu.

bEJFgfMe
bEJFgfMy
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)