Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tusk za debatą TV między Sikorskim a Komorowskim

0
Podziel się:

Premier uważa, że niechętny pomysłowi marszałek Sejmu wyrazi zgodę.

Tusk za debatą TV między Sikorskim a Komorowskim
(PAP/Radek Pietruszka)

Premier Donald Tusk ocenił, że im więcej _ przyzwoitej konkurencji _, tym lepiej. Spodziewa się więc, że Komorowski wyrazi ostatecznie zgodę na debatę telewizyjną.

_

Nitras: Prawybory są świetne - Uważam, że im bardziej byłaby ta nasza kampania w prawyborach otwarta tym lepiej _ - powiedział Tusk, komentując sprawę ewentualnej debaty telewizyjnej między Bronisławem Komorowskim a Radosławem Sikorskim,którzy rywalizują o rekomendację PO w wyborach prezydenckich.

Czy można - mówił - marzyć o czymś więcej parę miesięcy przed wyborami prezydenckimi niż o tym, by mieć za darmo czas w telewizji, radio, gazetach dla _ wewnątrzplatformianej konkurencji _. _ _

_ - Każdy dałby za to każde pieniądze. Musimy tylko łaskawie wyrazić zgodę _ - zaznaczył premier.

Na uwagę, że Komorowski nie chce debaty telewizyjnej z Sikorskim, Tusk powiedział: _ Wyrazi zgodę, jak znam życie, wyrazi _.

Nie żałuję prawyborów

Zdaniem premiera, prawybory w PO to ryzykowny, ale dobry krok. _ - Czasami nie rozumiem niektórych komentarzy, kiedy czytam, czy słyszę, jak niektórzy mówią "zobaczcie, kłócą się". Przecież jeszcze kilkanaście tygodni temu było jedno wielkie uzasadnione narzekanie, że życie polityczne w Polsce jest trochę zamknięte, że partie nie są w stanie poddać się takiej wewnętrznej konkurencji _ - powiedział Tusk.

Jak dodał, PO zaryzykowała z projektem prawyborów i - jego zdaniem - to była doba decyzja. _ _

_ - Będę rozmawiał z marszałkiem Komorowskim, ministrem Sikorskim i namawiał do tego, żeby potrafili opanować swój temperament, żeby nie przesadzili w tej konkurencji, bo konkurencja nie może zamienić się w bratobójczą wojnę _ - zaznaczył Tusk.

W miniony weekend Komorowski i Sikorski odbyli już jedną bezpośrednią debatę - w Katowicach, podczas zjazdu Młodych Demokratów, młodzieżówki PO. Wówczas szef dyplomacji zaproponował marszałkowi kolejną debatę, przed kamerami telewizyjnymi. Komorowski wystosował do Sikorskiego - w formie listu otwartego - ofertę otwartej, publicznej debaty w obecności mediów, ale _ na gruncie Platformy _. W piątek w Bytomiu Komorowski powiedział, że debata powinna odbyć się na forum klubu parlamentarnego PO.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)