Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

TVP nie lubi SLD?

0
Podziel się:

Telewizja Polska dyskryminuje opozycję - zarzuca TVP Grzegorz Napieralski, szef klubu SLD. Publiczne medium nie chciało wyemitować wyborczej reklamówki Sojuszu.

TVP nie lubi SLD?
(PAP/ Andrzej Wiktor)

Telewizja Polska dyskryminuje opozycję - zarzuca TVP *Grzegorz Napieralski, szef klubu SLD. Publiczne medium nie chciało wyemitować wyborczej reklamówki Sojuszu. *

"Przekazaliśmy materiał wyborczy, w którym przedstawiamy, że wycofujemy się z normalnej kampanii w płatnym czasie TVP. Robimy to dlatego, bo uważamy, że ta telewizja jest stronnicza. Niestety, nasz materiał wyborczy nie zostanie wyemitowany" - opowiada Napieralski.

Na spocie SLD na planszy z logiem bloku Lewicy i Demokratów (SLD- PD-SdPl-UP) pojawia się tekst czytany przez lektora: "Z powodu stronniczości TVP nie emitujemy tu spotów wyborczych. Zapraszamy do telewizji komercyjnych".

W przekazanym dziennikarzom na konferencji SLD piśmie, władze TVP argumentują, że w ich ocenie, materiał "nie jest audycją wyborczą i jako taki nie podlega zasadom emisji audycji wyborczych,_ Ekspert Państwowej Komisji Wyborczej Miłosz Wilkanowicz twierdzi, że sprawę powinna ocenić PKW we współpracy z KRRiT. Wilkanowicz przypomniał, że generalna zasada mówi, iż za treść audycji wyborczej odpowiada komitet wyborczy i nie podlega ona ocenie nadawcy. _o których mowa w ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw".

Według TVP - czytamy - audycja SLD "jest jedynie informacją, że komitet ten nie będzie publikował w TVP audycji wyborczych".

"TVP SA nie może również wyemitować tej audycji poza blokiem wyborczym, gdyż na podstawie art. 36 ust. 4 Ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe ma prawo odmówić zamieszczenia ogłoszenia i reklamy, jeżeli ich treść lub forma jest sprzeczna z linią programową bądź charakterem publikacji" - napisał zastępca dyrektora Biura Reklamy TVP SA Piotr Wałęski.

"To jest dowód na to, jak TVP traktuje opozycję. TVP nie powinna nazywać się Telewizja Polska a TVPiS" - stwierdza Napieralski.

Jak mówi Miłosz Wilkanowicz z Państwowej Komisji Wyborczej, w jednych z poprzednich wyborów był precedens, kiedy TVP odmówiła publikacji audycji, uznając, że w jej treści naruszone zostały wartości konstytucyjne. Wilkanowicz zaznaczył, że ordynacja samorządowa nie podaje definicji audycji wyborczej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)