Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tymoszenko kontratakuje: Umowy gazowe to sukces

0
Podziel się:

Premier jest zadowolona m.in. z ceny surowca.

Tymoszenko kontratakuje: Umowy gazowe to sukces
(PAP/EPA)

Julia Tymoszenko przekonuje, że umowy gazowe podpisane w Moskwie to sukces Ukrainy. Premier jest zadowolona zarówno z ceny, jak i z tego, że nie ma już pośrednika: firmy RosUkrEnergo.

Julia Tymoszenko powtórzyła, że średnia roczna cena dla ukraińskich odbiorców, prawie 229 dolarów za tysiąc metrów sześciennych bez podatków, jest niezwykle atrakcyjna, a mniej płaci tylko Białoruś. Rząd odmówił jednak ujawnienia dziennikarzom formuły, według której została ona obliczona. W najbliższym czasie Ministerstwo Paliw i Energetyki ma ją zaprezentować.

Premier podkreśla także, że jednym z sukcesów jest pozbycie się firmy RosUkrEnergo, której udziałowcem jest ukraiński biznesmen Dmytro Firtasz. - _ Bardzo dobrze wiem, kto uczestniczył w schematach korupcyjnych. To właśnie oni dzisiaj są niezadowoleni ze złych warunków dla Ukrainy _ - powiedziała Julia Tymoszenko.

Umowy zawarte w Moskwie spotkały się z krytyką sekretariatu prezydenta i samego Wiktora Juszczenki. Chodzi przede wszystkim o zbyt wysoką cenę gazu i zbyt niską opłatę za tranzyt.

Raport Money.pl
*W ciągu najbliższych pięciu lat skazani jesteśmy na rosyjski gaz * Gazowe uniezależnienie się od Rosji będzie nas kosztowało co najmniej 3,5 mld złotych. zobacz raport Money.pl
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)