Notowania

wizy
09.07.2009 13:58

UE zaproponuje krajom bałkańskim zniesienie wiz

Nowe przepisy mają obowiązywać od 2010 r. Nie będą dotyczyły wszystkich państw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Komisja Europejska zaproponuje w przyszłym tygodniu zwolnienie od 2010 roku z obowiązku posiadania wiz wjazdowych do państw UE obywateli Czarnogóry, Macedonii i Serbii - powiedział unijny komisarz ds. wewnętrznych i sprawiedliwości Jacques Barrot.

_ - Nasza propozycja dotyczyć będzie Serbii, Byłej Jugosłowiańskiej Republiki Macedonii oraz Czarnogóry _ - oświadczył komisarz.

Według Barrota te trzy kraje uczyniły najbardziej znaczące postępy, jeśli chodzi o spełnienie warunków UE dotyczących zniesienia wiz - wprowadzenie dokumentów tożsamości na zasadach takich jak paszporty biometryczne, wzmocnienie kontroli na granicach i walka z korupcją.

Komisarz dodał, że nowe bezwizowe zasady nie obejmą ani Albanii, ani Bośni i Hercegowiny - krajów, które nie spełniają norm wymaganych przez UE.

Propozycja zniesienia obowiązku wizowego dla Serbów, Czarnogórców i Macedończyków zostanie oficjalnie ogłoszona we wtorek przez komisarza ds. rozszerzenia UE. - _ Olli Rehn będzie zwiastunem dobrych wieści, lecz potem będą one musiały być zatwierdzone przez unijnych ministrów spraw wewnętrznych _ - dodał Barrot.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Łatwiej na granicy z Ukrainą. **Wizy** już nie dla wszystkich ]( http://news.money.pl/artykul/latwiej;na;granicy;z;ukraina;wizy;juz;nie;dla;wszystkich,253,0,486909.html )
* [ USA: Wraca kwestia zniesienia **wiz** dla Polaków ]( http://news.money.pl/artykul/usa;wraca;kwestia;zniesienia;wiz;dla;polakow,137,0,455561.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: wizy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz