Notowania

ukraina
28.11.2008 15:45

Ukraińcy nie chcą do NATO

Za członkostwem w Sojuszu Północnoatlantyckim opowiada się tylko co trzeci obywatel Ukrainy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Według sondażu, wykonanego na zlecenie ukraińskiego MSZ, członkostwu w Sojuszu sprzeciwia się 2/3 Ukraińców, _ za _ jest co trzeci. Tylko w zachodnich obwodach kraju te proporcje są odwrotne.

Zdaniem byłego szefa ukraińskiej dyplomacji, Borysa Tarasiuka, Kijów nie ma szans na zaproszenie do Planu Działania na rzecz Członkostwa w NATO. Za ewentualną porażkę północnoatlantyckich aspiracji Ukrainy, Tarasiuk obwinia spory polityczne w swoim kraju. Na początku grudnia państwa Sojuszu mają zdecydować o dalszej integracji Ukrainy i Gruzji ze strukturami NATO.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ NATO "wciąż wspiera" kandydatów do Sojuszu ]( http://news.money.pl/artykul/nato;wciaz;wspiera;kandydatow;do;sojuszu,225,0,386017.html )
* [ To NATO i UE powinno zależeć na Ukrainie ]( http://news.money.pl/artykul/to;nato;i;ue;powinno;zalezec;na;ukrainie,193,0,372417.html )
* [ Szybka droga do NATO dla Gruzji ]( http://news.money.pl/artykul/szybka;droga;do;nato;dla;gruzji,109,0,370797.html )
* [ NATO nie uważa Rosji za zagrożenie ]( http://news.money.pl/artykul/nato;nie;uwaza;rosji;za;zagrozenie,181,0,370101.html )
* [ Rosja straszy NATO. Zostawcie Gruzję! ]( http://news.money.pl/artykul/rosja;straszy;nato;zostawcie;gruzje,212,0,366804.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Dyplomata podkreślił, że wewnętrzny czynnik, który niszczy współpracę Kijowa z NATO to niestabilność polityczna na Ukrainie. Chodzi głównie o konflikt między premier Julią Tymoszenko i prezydentem Wiktorem Juszczenką. _ Sami jesteśmy winni, że nie dostaniemy - w grudniu - planu działania na rzecz członkostwa w Sojuszu _ - przyznał Borys Tarasiuk, który obecnie kieruje parlamentarnym komitetem do spraw integracji europejskiej.

Dodał jednocześnie, że aspiracje ukraińskich władz starają się hamować Rosjanie poprzez wpływ na kraje NATO.

Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz