Notowania

Andrzej Lepper
16.05.2008 18:07

Umorzony wątek śledztwa ws. gwoździa Ziobry

Chodzi o wypowiedź rzeczniczki prokuratury, że nagranie rozmowy z Lepperem nie jest oryginalne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Prokuratura Okręgowa w Płocku umorzyła śledztwo w sprawie zawiadomieniaZbigniewa Ziobryo manipulowaniu informacjami o śledztwie, w którym dowodem stało się nagranie jego rozmowy zAndrzejem Lepperem.

Jak poinformowała rzeczniczka płockiej prokuratury okręgowej Iwona Śmigielska-Kowalska, powodem umorzenia był brak znamion czynu zabronionego.

Chodzi o nagranie, które latem zeszłego roku Ziobro - wówczas minister sprawiedliwości - przedstawił dziennikarzom. Miał to być dowód, że Andrzej Lepper kłamie twierdząc, iż to Ziobro poinformował go o przygotowywanej przez CBA akcji w resorcie rolnictwa.

Ziobro w styczniu tego roku złożył do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie zawiadomienie w związku informacjami rzeczniczki warszawskiej prokuratury okręgowej Katarzyny Szeskiej. Jego zdaniem, przestępstwo polegało na niesprostowaniu informacji, że najnowsze ustalenia prokuratury mówią, iż przekazany przez niego zapis rozmowy z Lepperem nie jest oryginałem.

Śmigielska-Kowalska tłumacząc decyzję o umorzeniu śledztwa powiedziała, że ponieważ plik nagrania na dyktafonie nie był plikiem źródłowym to wypowiedź prokurator, iż nagranie _ jest najprawdopodobniej nieoryginalne _ było dozwolone. Oceniła, iż późniejsze komentarze, że wypowiedź ta sugerować mogła rzekomą ingerencję w nagranie, traktować należy jako nadinterpretację.

*  **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Ziobro: Mam nagranie, to koniec Leppera ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/ziobro;mam;nagranie;to;koniec;leppera,79,0,259151.html )
* [ Ziobro: Nie manipulowałem nagraniem ]( http://news.money.pl/artykul/ziobro;nie;manipulowalem;nagraniem,222,0,312030.html )

Po złożeniu zawiadomienia Ziobro tłumaczył, że prokuratura od początku powinna wiedzieć, że przekazany na płycie CD zapis nagrania nie jest oryginałem - taki był w pamięci dyktafonu.

Również z konferencji, na której prezentował dyktafon jako _ polityczny gwóźdź do trumny Andrzeja Leppera _ wynikało, że nie złożył w prokuraturze oryginału nagrania, a jego kopię. Oryginał został skasowany z dyktafonu, materiał został zgrany na twardy dysk komputera przez prok. Jerzego Engelkinga. Z tego materiału wypalono płytę CD, która trafiła do prokuratury.
_ _

Tagi: Andrzej Lepper, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz