Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"USA nie mogą same zajmować się problemami świata"

0
Podziel się:

Unia chce bardziej zrównoważonych stosunków ze USA.

"USA nie mogą same zajmować się problemami świata"
(PAP/EPA)

Unia Europejska chce bardziej zrównoważonych stosunków ze Stanami Zjednoczonymi. Europejscy ministrowie spraw zagranicznych spotkali się w Marsylii, by przygotować list, który zostanie skierowany do następcy George'a Busha.

Na konferencji prasowej po spotkaniu w pałacu Pharo z dziennikarzami spotkali się między innymi minister spraw zagranicznych Francji Bernard Kouchner (na zdjęciu), szef europejskiej dyplomacji Javier Solana, a także komisarz Benita Ferrero-Waldner, odpowiadająca za stosunki zewnętrzne Unii.

Bernard Kouchner powiedział, że _ świat zmienił się, ponieważ zauważono, że jeden tylko kraj, choć pozostanie on bardzo wielkim krajem, nie może sam zajmować się problemami świata _. Francuski minister podkreślił, że _ Unia Europejska wzmocniła się _. Koucher czynił w ten sposób aluzję do aktywności Europy w związku z konfliktem gruzińskim oraz z kryzysem finansowym.

Bardziej _ zrównoważonych _ stosunków między Europą a Ameryką domagała się również pani Ferrero-Waldner.

Celem spotkania w Marsylii było wypracowanie wspólnego stanowiska Europy odnośnie nowego partnerstwa między obu brzegami Atlantyku.

unia
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)