Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chertoff
11.07.2007 18:39

USA: Terroryści zaatakują już wkrótce?

Amerykański minister ds. bezpieczeństwa krajowego Michael Chertoff oświadczył, że ma "przeczucie", iż USA zostaną w najbliższym czasie zaatakowane przez terrorystów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Amerykański minister ds. bezpieczeństwa krajowego Michael Chertoff oświadczył, że ma "przeczucie", iż USA zostaną w najbliższym czasie zaatakowane przez terrorystów. *

"Myślę, że tego lata wkraczamy w okres podwyższonego ryzyka" - powiedział Chertoff. Zastrzegł jednak, że nie ma dość dowodów, wskazujących jednoznacznie na groźbę spisku terrorystycznego, by w całym kraju ogłaszać stan zagrożenia.

Wyjaśnił, że jego "przeczucie" oparte jest na schemacie działań Al-Kaidy we wcześniejszych latach, ostatnich oświadczeniach tej terrorystycznej siatki oraz materiałach wywiadowczych, których nie może ujawnić. Jego zdaniem, okres letni sprzyja zamachowcom.

Telewizja ABC News informowała w ostatnim czasie, powołując się na przecieki ze służb bezpieczeństwa, że Al-Kaida przygotowuje "spektakularny" zamach w USA tego lata. Źródła wywiadowcze sugerują, że "mała komórka Al-Kaidy jest w drodze do Stanów Zjednoczonych albo już na miejscu" - ostrzegała we wtorek ABC News.

Chertoff sceptycznie podszedł do tych rewelacji. "Al-Kaida publikowała o wiele więcej komunikatów" - powiedział w rozmowie z gazetą. Ocenił jednak, że terroryści "czują się coraz pewniej, a ich oczekiwania rosną".

Rzecznik Białego Domu Tony Fratto zapewnił tymczasem w środę, że obecnie nie istnieje żadne konkretne zagrożenie zamachami terrorystycznym na terenie USA. Dodał, że nie wie, czy Chertoff dzielił się swymi przeczuciami z prezydentem George'em W. Bushem.

Tagi: chertoff, wiadomości, gospodarka, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz