Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ustawa medialna: PO, PSL i Lewica czekają na prezydenta

0
Podziel się:

Spotkanie szefów klubów PO, PSL i Lewicy trwało 10 minut.

Ustawa medialna: PO, PSL i Lewica czekają na prezydenta
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Po 10 minutach zakończyło się czwartkowe spotkanie w Sejmie szefów klubów: PO - Zbigniewa Chlebowskiego (na zdjęciu), PSL - Stanisława Żelichowskiego oraz Lewicy - Grzegorza Napieralskiego, w sprawie ustawy medialnej.

Wychodzący ze spotkania politycy tłumaczyli, że rozmowy nie mają sensu, ponieważ prezydent nie podjął dotąd decyzji w sprawie ustawy.

_ - Ustaliliśmy, że ewentualne decyzje, porozumienia, rozmowy będą miały miejsce po podjęciu decyzji przez pana prezydenta. Trudno mówić o uzgodnieniach, kiedy nie wiemy tak naprawdę czy Lech Kaczyński zawetuje tę ustawę, czy skieruje do Trybunału Konstytucyjnego _ - powiedział Chlebowski po spotkaniu.

Nowa ustawa medialna likwiduje abonament rtv, a w zamian wprowadza finansowanie mediów publicznych z budżetu państwa. O wysokości funduszy ma decydować każdego roku parlament, przyjmując ustawę budżetową. Prezydent Lech Kaczyński zapowiedział już, że nie podpisze ustawy medialnej, co oznacza, że może ją zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego lub zawetować. Termin na podjęcie decyzji upływa 17 lipca.

Raporty Money.pl
*Bieda polskich mediów publicznych * Polskie media publiczne dostają 36 razy mniej pieniędzy niż niemieckie. W większości unijnych krajów, publiczne finansowanie mediów w odniesieniu do PKB jest ponad dwukrotnie wyższe niż u nas.
*TVP na krawędzi przepaści finansowej * Strata TVP w tym roku może wynieść od 70 do 300 milionów złotych. Publiczna telewizja jest 10 razy mniej efektywna niż TVN, 25 razy mniej niż Polsat.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)