Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W sanatoriach będą leczyć taniej i nowocześniej

0
Podziel się:

Rząd planuje sprywatyzować w ciągu roku pięć uzdrowisk.

W sanatoriach będą leczyć taniej i nowocześniej
(PAP/Darek Delmanowicz)

*Dziennik _ Polska _ dowiedział się, że rząd planuje sprywatyzować w ciągu roku pięć uzdrowisk, a w ciągu kolejnych 5 do 10 lat - pozostałe. Dzięki temu sanatoria mają zacząć przynosić zyski. *
Nowi właściciele mają je gruntownie wyremontować, tak, by mogły konkurować z nowymi prywatnymi sanatoriami, które rozwijają się bardzo dynamicznie - pisze _ Polska _. Konkurencyjność miałaby dotyczyć nie tylko kwestii jakości oferowanych usług, ale również i cen.

Według dziennika nie ma wątpliwości, że prywatyzacja jest dziś jedynym ratunkiem dla państwowych uzdrowisk. Ministerstwo Skarbu szacuje, że trzeba w nie szybko zainwestować ponad miliard złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

Polska przypomina, że w ubiegłym tygodniu minister skarbu, Aleksander Grad, poprosił szefów spółek uzdrowiskowych o konsultacje ze związkami zawodowymi w sprawie szybkiej sprzedaży niektórych uzdrowisk.

Jak dowiedziała się gazeta, na przełomie 2008 i 2009 roku do kupienia będą sanatoria o najgorszej kondycji finansowej: w Swoszowicach, Kamieniu Pomorskim, Wieńcu-Zdroju, Ustce i Przerzeczynie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)