Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wałęsa pogodzi się z Lechem Kaczyńskim?

0
Podziel się:

Wałęsa: Ja jestem gotów, tylko że on musi pamiętać, gdzie stało ZOMO, a gdzie byli robotnicy.

Wałęsa pogodzi się z Lechem Kaczyńskim?
(PAP/Stefan Kraszewski)

Lech Wałęsa prywatnie uczcił rocznicowe obchody podpisania Porozumień Sierpniowych. Były przywódca strajku w Stoczni Gdańskiej z sierpnia 1980 r. - podobnie jak w roku poprzednim - nie weźmie udziału w niedzielę w oficjalnych uroczystościach.

W sobotę przed południem były Prezydent w towarzystwie najbliższych współpracowników w 28. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych złożył kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku.

Po złożeniu kwiatów Lech Wałęsa powiedział dziennikarzom, że _ wybrałem taką koncepcję samotnego złożenia kwiatów, przecież nawet nie wypada mi z tymi ludźmi, którzy kradną zwycięstwo czy którzy przeciwko przywódcy występują _.

_ - Jak oni są bohaterami, jak oni zwyciężali, to niech sobie zwyciężają. A ja po swojemu _ - podkreślił były prezydent.

ZOBACZ TAKŻE:

Lech Wałęsa zaznaczył jednocześnie, że _ kierunek tych reform, o które walczyliśmy jest właściwy, może drogi są zbyt kręte i za mało sprawiedliwe, ale to już inna sprawa i demokracja jakoś to koryguje _.

Były prezydent poinformował, że nie weźmie udziału w niedzielnej uroczystej mszy św. w Bazylice Św. Brygidy, w której będzie uczestniczył Prezydent Lech Kaczyński.

- _ Właściwie, co tu oglądać, to będą popisy tych, którzy pod ławkami wtedy siedzieli a teraz grają bohaterów, ja bym się za bardzo wstydził _ - dodał Lech Wałęsa.

Równocześnie podkreślił, że może pogodzić się z obecnym prezydentem - ale pod pewnymi warunkami. _ _

_ - Ja jestem gotów, tylko że musi pamiętać gdzie stało ZOMO, a gdzie byli robotnicy. Musi pamiętać, kto przewodził temu wszystkiemu. Jak to wszystko będzie wiedział, to ja jestem gotów _ - oświadczył Lech Wałęsa.

| Uroczystości Sierpnia 80. |
| --- |
| Główne uroczystości z okazji 28. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i 20. rocznicy strajków z 1988 r. odbędą się w Gdańsku w niedzielę. Weźmie w nich udział Prezydent Lech Kaczyński. W Bazylice Św. Brygidy zostanie odprawiona uroczysta msza a na Placu Solidarności pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców kilkudziesięciu uczestników strajku sprzed 20 lat otrzyma odznaczenia państwowe. |

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)