Notowania

Lech Wałęsa
11.06.2008 13:36

Wałęsa spotka się z lekarzami

Były prezydent porozmawia ze związkowcami domagającymi się podwyżek płac.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Mirosław Trembecki)

Były prezydentLech Wałęsaspotka się z przedstawicielami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego lekarzy.

Wcześniej szef OZZL Krzysztof Bukiel skierował do Wałęsy dwa listy, w których prosił o spotkanie. Podkreślał, że OZZL nie udaje się nawiązać _ jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji _ z rządem. - _ Zwracamy się do Pana o pomoc w tym zakresie _ - pisał.

Związkowcy otrzymali odpowiedź z biura Lecha Wałęsy z zapewnieniem, iż zostaną zaproszeni na spotkanie po 23 czerwca. - _ Wałęsa cieszy się wielkim autorytetem u premiera Tuska i w całym rządzie, poza tym jest człowiekiem z zewnątrz. Mamy nadzieję, że w trakcie rozmów przekonamy go, że istnieje potrzeba stworzenia mechanizmu regulującego płace w służbie zdrowia, a wtedy premierowi będzie się trudno z tym nie zgodzić _ - podkreślił Bukiel.

OZZL proponował już rządowi opracowanie zbiorowego układu pracy. Innym pomysłem na rozwiązanie problemu płac jest zapisanie w ustawie minimalnego wynagrodzenia lub umożliwienie pracownikom medycznym uczestnictwa w procedurze wyceny świadczeń

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Służba zdrowia - im więcej dostaje, tym bardziej zadłużona ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sluzba;zdrowia;-;im;wiecej;dostaje;tym;bardziej;zadluzona,36,0,346660.html )
* [ Sadowski: Likwidacja NFZ pomoże, jak umarłemu bandaż ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/sadowski;likwidacja;nfz;pomoze;jak;umarlemu;bandaz,13,0,346125.html )
* [ Zmasowana krytyka zdrowotnych ustaw PO ]( http://news.money.pl/artykul/zmasowana;krytyka;zdrowotnych;ustaw;po,33,0,331041.html )
* [ Medycy zlikwidowali własne miejsca pracy ]( http://news.money.pl/artykul/medycy;zlikwidowali;wlasne;miejsca;pracy,147,0,330387.html )
*
Tagi: Lech Wałęsa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz