Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walka trwa. Obama odrobił straty

0
Podziel się:

To m.in. efekt wyboru przez Johna McCaina Sary Palin jako kandydatki na wiceprezydenta.

Walka trwa. Obama odrobił straty
(PAP / EPA)

*Barack Obama znów prowadzi w sondażach w amerykańskich wyborach prezydenckich. *

Wzrost notowań Obamy jest skutkiem konwencji Partii Demokratycznej w Denver oraz wyboru przez Johna McCaina Sary Palin jako kandydatki na wiceprezydenta.

Po udanej konwencji Demokratów w Denver, notowania Baracka Obamy zaczęły iść w górę. Sztab Johna McCaina zatrzymał ten trend ogłaszając kandydaturę Sary Palin. Mało znana gubernator Alaski zrobiła dobre pierwsze wrażenie na wyborcach i kandydat Republikanów odrobił część strat.

ZOBACZ TAKŻE:

Gdy jednak Amerykanie zaczęli bliżej poznawać Sarę Palin i dowiedzieli się o jej braku doświadczenia i skrajnie prawicowych poglądach, notowania McCaina znów poszły w dół.

Delegaci na konwencję Republikanów przyznają, że są trochę zaniepokojeni, ale nie tracą optymizmu. Republikanie obawiają się też, że konieczność ograniczenia programu konwencji w związku z huraganem Gustaw nie pozwoli im natychmiast odrobić start do Obamy. Czekają jednak na debaty telewizyjne, gdzie - ich zdaniem - _ John McCain zmiażdży Obamę _.

Według sondaży dwóch głownych ośrodków badania opinii publicznej - Gallup i Rasmussen - przewaga Baracka Obamy nad Johnem McCainem wynosi w tej chwili od 6 do 8 procent.

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)