Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Warszawa pełna manifestacji

0
Podziel się:

12 różnych manifestacji zaplanowano na sobotę w Warszawie. Obok trzech głównych organizowanych przez PiS, LPR i PO mają się odbyć także mniejsze pikiety i demonstracje.

Warszawa pełna manifestacji
(PAP/Grzegorz Michałowski)

12 różnych manifestacji zaplanowano na jutro w Warszawie. Obok trzech głównych organizowanych przez PiS, LPR i PO mają się odbyć także mniejsze pikiety i demonstracje

Największe planowane protesty to: Marsz Błękitny, Białej Róży i wiec PiS.

LPR ruszy o godzinie 11. spod Sejmu i przejdzie ulicami: Wiejską, Nowym Światem, Świętokrzyską, Marszałkowską na Plac Bankowy.

Marsz PO zaczyna się o 12. przy pomniku Piłsudskiego na ul. gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza i przejdzie Krakowskim Przedmieściem do Placu Zamkowego. Wiec Prawa i Sprawiedliwości rozpoczyna się o godz. 13. pod Pałacem Kultury i Nauki.

Manifestacje sympatyków PiS-u, LPR-u i Platformy Obywatelskiej odbędą się
Sokołowski: Wiemy o ośmiu dodatkowych zgromadzeniachnie tylko pod okiem policji i straży miejskiej, ale też pracowników biura Rzecznika Praw Obywatelskich. "Wszystkie będą zabezpieczane przez policję "- zapewnił rzecznik stołecznej policji podinspektor Mariusz Sokołowski:

"Zrobimy wszystko, by marsz Platformy był świętem ludzi dobrej woli" - mówił z kolei Jan Rokita w rozmowie z Rzeczpospolitą. Jeden z liderów PO tłumaczy, że partia zorganizowała manifestację, aby tysiące ludzi mogło publicznie ogłosić, że dalej domagają się, by polityka była czysta.

Wiec PiS ma być wyrazem poparcia dla rządu i Jarosława Kaczyńskiego.

Do odwołania ze względów bezpieczeństwa wieców i demonstracji organizowanych przez partie apelował pełniący obowiązki prezydenta stolicy Kazimierz Marcinkiewicz. Partie zapowiedziały, że nie odwołają zaplanowanych - jak twierdzą: już dawno - manifestacji.

Policja przestrzega kierowców, że w po południu w centrum Warszawy należy się liczyć z utrudnieniami w ruchu:.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)