Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tvp
19.06.2006 11:07

Widstein grozi odejściem z TVP

W tym tygodniu rozstrzygnie się, czy Bronisław Wildstein nadal będzie prezesem Telewizji Polskiej - pisze "Dziennik". Według informacji gazety, Wildstein nie zgadza się, by szefem lokalnego programu 3. publicznej telewizji została kandydatka forsowana przez Samoobronę.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak się dowiedział "Dziennik", prezes TVP w tej sprawie nie ustąpi. A rozstrzygnięcie obsady kierownictwa TVP 3 traktuje jako test na swoją niezależność. Spór wybuchł w ostatni piątek. Tego dnia Wildstein dostał na piśmie wniosek o mianowanie na stanowisko szefa TVP 3 Beaty Jakoniuk-Wojcieszak pracującej dotąd w redakcji publicystyki TVP 1. Pismo wystosowali Anna Milewska, członek zarządu telewizji z rekomendacji Samoobrony i Sławomir Siwek, członek zarządu związany z PiS.

Politycy "Samoobrony w rozmowie z "Dziennikiem twierdzą, że nominacja Jakoniuk-Wojcieszak jest już przesądzona. Prezes Wildstein odmawia komentarza w tej sprawie. Jednak wielokrotnie w swych wcześniejszych wypowiedziach deklarował, że nie zgodzi się na jakiekolwiek polityczne ingerencje w działalność telewizji publicznej.

Tagi: tvp, samoobrona, wildstein, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz