Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Więcej Polaków w Afganistanie?

0
Podziel się

Stasiak: Prezydent wciąż nie otrzymał wniosku o zwiększenie naszego kontyngentu.

Więcej Polaków w Afganistanie?
(prezydent.pl/GFDL)
bDIMpfqZ

Władysław Stasiakpowiedział, że do Kancelarii Prezydenta nie trafił żaden wniosek z propozycją zwiększenia kontyngentu wojskowego w Afganistanie. Pojawiły się doniesienia, że rząd chce wysłać do Afganistanu wiosną o 600 żołnierzy więcej niż do tej pory.

Szef Kancelarii, który był gościem _ Sygnałów Dnia _ odniósł się w ten sposób do doniesień jakoby rząd chciał na wiosnę powiększyć liczbę żołnierzy, służących w Afganistanie. W ocenie Władysława Stasiaka - za wcześnie jeszcze na deklaracje w tej sprawie.

POSŁUCHAJ WŁADYSŁAWA STASIAKA:

Jak wyjaśnił szef Kancelarii Prezydenta, najpierw trzeba dokładnie przeanalizować wszystkie czynniki, dotyczące polskiej misji w Afganistanie, oraz zasad działania pozostałych uczestników misji.

bDIMpfrb

POSŁUCHAJ WŁADYSŁAWA STASIAKA:


_ Gazeta Wyborcza _ podała, że rząd chce wysłać do Afganistanu wiosną o 600 żołnierzy więcej niż do tej pory. Według dziennika, o zwiększeniu liczby żołnierzy zdecydowało Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Kancelaria Premiera.

bDIMpfrh

Ma to być odpowiedź na apel amerykańskiego dowódcy w Afganistanie generała Stanleya McChrystala, który oczekuje, że siły sojusznicze będą większe nawet o 40 tysięcy żołnierzy.

Lewica: Trzeba wyznaczyć datę wyjścia z Afganistanu

Marek Siwiec uważa, że w sprawie Afganistanu kluczowe jest określenie czasu, do jakiego nasze wojska będą stacjonować w tym kraju. Gość _ Sygnałów Dnia _ podkreślił, że zwiększanie naszej obecności militarnej w tym regionie nie ma sensu.

Europoseł SLD dodał, że konflikt, w którym giną ludzie, nie może być omawiany tylko podczas tajnych rozmów. Marek Siwiec odniósł się tym samym do wczorajszej wypowiedzi ambasadora Stanów Zjednoczonych, który powiedział, że Warszawa zgodziła się na wysłanie do Afganistanu więcej wojskowych. Polityk Sojuszu powiedział, że jeśli wypowiedź dyplomaty była fałszywa, nasze władze powinny domagać się od ambasady USA dementi w tej sprawie.

bDIMpfri

Marek Siwiec uważa, że rząd powinien przedstawić w Sejmie po raz kolejny kalkulację naszej misji w Afganistanie. _ Dlaczego, za jaką cenę i do kiedy _ - dodał europoseł.

bDIMpfrC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)