Notowania

wierzejski
25.06.2007 07:15

Wierzejski popełnił przestępstwo?

Prokuratura może postawić zarzuty popełnienia przestępstw finansowych Wojciechowi Wierzejskiemu, wiceszefowi Ligi Polskich Rodzin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Andrzej Wiktor)

*Prokuratura może postawić zarzuty popełnienia przestępstw finansowych Wojciechowi Wierzejskiemu, wiceszefowi Ligi Polskich Rodzin - wynika z ustaleń "Newsweeka". *
Śledztwo w sprawie nielegalnego finansowania LPR kilka miesięcy temu rozpoczął wydział II do spraw przestępczości zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu. W grudniu 2006 roku wrocławscy prokuratorzy zajęli 19 tomów dokumentów finansowych LPR znajdujących się w PKW. To rozliczenia z kampanii parlamentarnej i prezydenckiej w 2005 roku - pisze "Newsweek". Według wysokiej rangi przedstawicieli organów ścigania zebrane dowody obciążają m.in. wiceszefa i wieloletniego skarbnika LPR Wojciecha Wierzejskiego - czytamy w artykule.

Doniesienie o popełnieniu przestępstwa złożył też jeden z byłych działaczy partii, który poinformował, że Liga wystawiła na niego umowę na fikcyjne zlecenie. Partia miała nawet odprowadzić od niej podatek. Tyle tylko że ów działacz żadnej pracy dla LPR nie wykonał i nie otrzymał ani grosza - czytamy w tygodniku.

Nie był to jedyny sygnał w sprawie nieprawidłowości finansowych LPR. Według informacji "Newsweeka" wiarygodny anonim otrzymał także osobiście minister Zbigniew Ziobro.

Na przełomie roku Prokuratura Krajowa przeniosła śledztwo z Wrocławia do Warszawy - podaje tygodnik. "Newsweek" ustalił, że przeniesienie sprawy do stolicy miało charakter polityczny.

Podobne śledztwo toczy się także w sprawie Samoobrony - dodaje "Newsweek".

Tagi: wierzejski, lpr, partia, finanse, wiadomości, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz