Notowania

usa
03.08.2009 12:40

Więźniowie z Guantanamo trafią do USA?

Władze USA szukają pomysłu na rozwiązanie kłopotu z kubańską bazą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shane T. McCoy/www.navy.mil)

Administracja USA rozważa pomysł przeniesienia niektórych więźniów z bazy Guantanamo na Kubie do specjalnego więzienia na terenie kraju - pisze _ Washington Post _.

Jak informuje dziennik, miejsce to byłoby administrowane wspólnie przez ministerstwa obrony, sprawiedliwości i bezpieczeństwa narodowego. Znajdowałyby się tam sale sądowe na potrzeby postępowań kryminalnych jak i prowadzonych przez komisje wojskowe. Trafiliby tu więźniowie przetrzymywani bezterminowo oraz ci, którzy mogą być zwolnieni, ale żaden kraj nie zgłosił gotowości ich przyjęcia.

_ Washington Post _ podkreśla, że _ jest to jeden z pomysłów, które pojawiły się i są dyskutowane _, i że nie zapadła jeszcze decyzja o rekomendowaniu tych propozycji szefom ministerstw i ostatecznie prezydentowi Barackowi Obamie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Unia nie chce więźniów z Guantanamo ]( http://news.money.pl/artykul/unia;nie;chce;wiezniow;z;guantanamo,194,0,422082.html )
* [ Obama nakazał zamknięcie więzienia w Guantanamo ]( http://news.money.pl/artykul/obama;nakazal;zamkniecie;wiezienia;w;guantanamo,35,0,420899.html )

Rozpatrywane miejsca to więzienie wojskowe w Fort Leavenworth w stanie Kansas oraz więzienie o maksymalnie zaostrzonym rygorze w Standish w stanie Michigan.

Prezydent USA Barack Obama na początku swego urzędowania nakazał zamknięcie więzienia w Guantanamo w ciagu jednego roku. Nadal przebywa tam około 229 podejrzanych o terroryzm.

Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz