Notowania

włochy
27.06.2009 15:26

Włochy przywracają kontrolę na granicach

Powodem decyzji jest szczyt przywódców G8 w mieście L'Aquila w Abruzji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Od północy z soboty na niedzielę do 15 lipca Włochy zawieszają obowiązywanie układu z Schengen o wolnym ruchu obywateli państw-sygnatariuszy. Powodem tej decyzji jest szczyt przywódców G8 w mieście L'Aquila w Abruzji w dniach 8-10 lipca.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Włoch wytłumaczyło tę decyzję względami bezpieczeństwa. Chodzi o to, by nie dopuścić do tego, aby anarchiści, przybywający także z zagranicy, zakłócili przebieg spotkania prezydentów i premierów siedmiu potęg gospodarczych świata oraz Rosji. Odbędzie się ono w nadzwyczajnym miejscu - mieście w dużej części zniszczonym w rezultacie kwietniowego trzęsienia ziemi.

W związku z przywróceniem kontroli na granicach Włoch Ambasada RP w Rzymie w wydanym komunikacie wyjaśniła, że w okresie tym obywatele polscy będą mogli przekraczać je na dotychczasowych zasadach określonych w ustawodawstwie Unii Europejskiej, to jest na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz