Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Sylwia Wysocka
|

Włosi nie wiedzą co robić ze szczepionkami

0
Podziel się

Akcja szczepień przeciwko A/H1N1 poniosła kompletne fiasko.

Włosi nie wiedzą co robić ze szczepionkami
(James Gathany/public domain/cdc.gov)
bEiQqHiZ

Włoski minister zdrowia Ferruccio Fazio oznajmił, że jego resort zastanawia się, co zrobić z 19 milionami niewykorzystanych szczepionek przeciwko nowej grypie. Akcja masowych szczepień poniosła we Włoszech kompletne fiasko: zaszczepiło się około 800 tysięcy osób. Kupiono zaś 24 mln ampułek za 184 miliony euro.

Wcześniej włoski resort zdrowia postanowił podarować Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 10 procent zapasów z przeznaczeniem dla krajów najbiedniejszych.

Minister Fazio wyjaśnił, że obecnie specjalny sztab kryzysowy zastanawia się, co zrobić z 9 milionami szczepionek, już dostarczonych do poszczególnych regionów i z 10 milionami dawek, za które już zapłacono, a które jeszcze nie dotarły do Włoch od szwajcarskiego producenta.

bEiQqHjb

Niedawno prasa ujawniła, że włoskie stowarzyszenie przemysłu farmaceutycznego Farmindustria prowadzi rozmowy z koncernem Novartis na temat możliwości zmiany warunków kontraktu o zakupie preparatu przez ministerstwo zdrowia.

[

O świńskiej grypie czytaj w Money.pl ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/epidemia;swinskiej;grypy.html )
Stowarzyszenie przedstawiło propozycję, która pozwoliłaby ograniczyć straty skarbu państwa. Zgodnie z tą ofertą koncern farmaceutyczny zrezygnowałby z dostarczenia 10 milionów dawek, przeznaczonych dla Włoch, a w zamian za to przysłałby inne produkowane przez siebie lekarstwa.

bEiQqHjh

Wstępnie resort zdrowia przychylnie odniósł się do tej propozycji. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie odpowiedź producenta.

Jednocześnie w związku z doniesieniami o stwierdzonym w tych dniach we Włoszech lekkim wzroście zachorowań na grypę A/H1N1, minister zdrowia oświadczył w piątek, że na razie nie ma sygnałów o tym, że jest to nowa fala. _ Nie mówię jednak, że nie dojdzie do niej w przyszłości _ - dodał Fazio.

bEiQqHjC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)