Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojskowe lotniska dla samorządów

0
Podziel się:

MON przekazało na potrzeby cywilne 8 lotnisk. Jako darowizny i w dzierżawę.

Wojskowe lotniska dla samorządów
(PAP/Tomasz Gzell)
bESQzjvV

Samorządy mogą od dziś dzierżawić lotniska wojskowe. Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało na potrzeby cywilne nieruchomości położone na byłych i użytkowanych lotniskach wojskowych.

W formie darowizny samorządy otrzymały 8 lotnisk: w Modlinie, Białej Podlaskiej, Zielonej Górze, Pile, Nowym Mieście nad Pilicą, Katowicach i w Szymanach Szczytno.

Jak podkreśla szef MONBogdan Klich, wojsko musi dostosowywać się do współczesnych wymagań obronnych i część swoich nieruchomości przekazać na potrzeby cywilne:

bESQzjvX

POSŁUCHAJ BOGDANA KLICHA:

Wojsko podzieliło swoje obiekty na trzy kategorie: na te, które są zbędne, ale powinny zachować charakter lotniskowy, na te, które są częściowo i czasowo nieprzydatne oraz na te, które samorządy mogą wykorzystywać według własnych potrzeb.

W ocenie ministra infrastrukturyCezarego Grabarczykadecyzja o przekazaniu obiektów wojskowych na potrzeby lokalnych samorządów to duży sukces.

Wiceminister skarbuJan Buryzaznaczył, że dziś w ręce samorządów trafia prawie 5 tysięcy hektarów gruntów.

bESQzjwd

W drodze użyczenia do jednostek samorządu terytorialnego trafiły lotniska: Kraków Balice, Gdynia Kosakowo, Sochaczew i Radom. Natomiast w wieczyste użytkowanie MON przekazał Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej 5 nieruchomości: Zielona Góra, Szymany Szczytno, Wrocław, Bydgoszcz i Kraków Balice.

bESQzjwy
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)