Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory
21.08.2007 08:09

Wybory najciekawsze w Łodzi, Warszawie i Krakowie

Na pierwszych miejscach list wyborczych w najbardziej prestiżowych okręgach pojawią najpopularniejsi politycy prawicy i lewicy. Rywalizacja będzie zacięta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Turczyk)

Jak pisze "Rzeczpospolita", w Łodzi Leszek Miller reprezentujący Lewicę i Demokratów zmierzy się ze Stefanem Niesiołowskim z PO, byłym już wiceministrem edukacji Mirosławem Orzechowskim z Ligi Polskich Rodzin i dobrą znajomą prezydentowej Marii Kaczyńskiej, Janiną Goss z PiS.

Pojedynek gigantów szykuje się w Warszawie. Platforma najprawdopodobniej wystawi tu swojego przewodniczącego Donalda Tuska. Podobnie Prawo i Sprawiedliwość postawi na Jarosława Kaczyńskiego. Konkurować będą z nimi polityczni średniacy - Marek Borowski i Roman Giertych.

ZOBACZ TAKŻE:

PO ma 35 proc., a PiS 28Kraków to według "Rzeczpospolitej" walka między Zbigniewem Ziobrą, Janem Rokitą i Jerzym Hausnerem, reprezentującym LiD.

Prawo i Sprawiedliwość stawia na polityków znanych dzięki zajmowanym urzędom. Na Śląsku listy mają wypromować szef NFZ Andrzej Sośnierz, Jerzy Polaczek - minister transportu oraz Bolesław Piecha, zastępca ministra zdrowia Zbigniewa Religi.

Tagi: wybory, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz