Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory prezydenckie według płci

0
Podziel się

Z sondażu nastrojów, przygotowanego przez Pentor wynika, że mężczyźni częściej typują Hannę Gronkiewicz-Waltz, kandydatkę PO, jako zwyciężczynię drugiej tury, z kolei na Kazimierza Marcinkiewicza, kandydata PiS i obecnego p.o. prezydenta Warszawy, chętniej zagłosują kobiety.

Wybory prezydenckie według płci
(PAP/Paweł Kula)
bDIIWoPp

"Życie Warszawy" zamieszcza wyniki sondażu, przeprowadzonego wśród mieszkańców stolicy po pierwszej turze wyborów na prezydenta miasta.

Ciągle stosunkowo duża jest liczba osób niezdecydowanych - w tej grupie przeważają mężczyźni.

Gdyby o wyniku decydowali najmłodsi wyborcy (18-24 lata), kandydatka PO mogłaby być spokojna o wygraną. U nich wygrywa zdecydowanie, dostaje 69 proc. głosów - czytamy w "Życiu Warszawy". Im wyborca starszy, tym chętniej widziałby na prezydenckim fotelu Kazimierza Marcinkiewicza.

bDIIWoPr

Jeśli przyjrzeć się stanowi majątkowemu warszawskiego wyborcy, sytuacja jest też klarowna: jeśli zarabia mniej niż tysiąc złotych netto, w 62 proc. przypadków z pewnością zagłosuje na kandydata PiS. Dla porównania, jeśli na konto wyborcy wpływa więcej niż trzy tys. zł, to bardzo prawdopodobne, że w drugiej turze wyborów postawi krzyżyk przy nazwisku Hanny Gronkiewicz-Waltz - chce tak zrobić 70 proc. ankietowanych o takich dochodach.

Im bardziej wyborca jest wykształcony, tym chętniej wybierze kandydatkę PO. A jednocześnie, wśród warszawiaków po studiach najwięcej jest też niezdecydowanych.

bDIIWoPS
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)