Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Za dużo polskich żołnierzy za granicą

0
Podziel się:

Wojskowy analityk generał Stanisław Koziej krytykuje decyzję rządu o większym zaangażowaniu militarnym Polski za granicą.

Za dużo polskich żołnierzy za granicą
(Adam Hawałej)
bFgheoWd

Do Afganistanu wysyła się zbyt liczny kontyngent, ocenia prof. Koziej w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Jego zdaniem, utrzymując jednocześnie polskie wojsko w Iraku obecne władze wyczerpują zasoby misyjne i pozbawiają się odwodu strategicznego.

Profesor Koziej krytykuje też w decyzję władz o zorganizowaniu w Polsce konferencji planistycznej w sprawie Iraku. Według niego Polska, która zamierzała zakończyć w przyszłym roku misję w Iraku, postawiła się tym samym w kłopotliwej sytuacji. Prof. Koziej zastanawia się, jak teraz, po wspólnych pracach planistycznych w Polsce ogłosić, że w przyszłym roku wycofujemy się z Iraku.

Były wiceszef resortu obrony uważa też, że potrzebna jest reforma Sztabu Generalnego - przekształcenie go z wszechwładnego sztabo-dowództwa w organ planowania strategicznego. Jego zdaniem przygotowywana obecnie reforma w MON niczego nie zmieni, bo pozostawia Sztab Generalny w dotychczasowym kształcie.

bFgheoWG
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)