Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tarcza antyrakietowa
22.05.2008 19:01

Żądania ws. tarczy są dobre, dopóki są realne

Lech Kaczyński odniósł się w ten sposób do amerykańskich wypowiedzi w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Jacek Turczyk)

Prezydent Lech Kaczyński uważa, że Polska może i powinna domagać się korzystnych dla siebie rozwiązań w negocjacjach ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie tarczy antyrakietowej. Podkreślił jednocześnie, że żądania naszego rządu są dobre, dopóki są realne.

Lech Kaczyński odniósł się w ten sposób do ostatnich wypowiedzi, jakie dochodzą w sprawie negocjacji zza Oceanu. Amerykański negocjator, Stephen Mull oświadczył bowiem, że Polska będzie musiała w większości sama sfinansować modernizację armii w ramach instalacji tarczy antyrakietowej. Jak zaznaczył, Polska zamiast stawiać wysokie warunki, powinna raczej starać się mądrze wykorzystać bardzo niewielkie środki jakie przeznacza na swoją obronność. Negocjator podkreślił, że decyzja w sprawie środków przeznaczonych na modernizację ma zapaść w lipcu. Jednak - jak zaznaczył - to Polska będzie musiała pokryć większość kosztów.

W marcu prezydent George Bush zapowiedział pomoc w modernizacji polskiej armii. Od tamtego czasu negocjacje spowolniły, a amerykańscy negocjatorzy zagrozili, że umieszczą rakiety przechwytujące w innym kraju niż Polska.

Tagi: tarcza antyrakietowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz