Notowania

rosja
05.04.2010 08:42

Zamach w Inguszetii w pobliżu komisariatu

Na skutek samobójczego ataku zginęło dwóch policjantów. Potem doszło do kolejnego wybuchu, eksplodowało auto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Samobójca wysadził się w *Inguszetii. *Zginęło co najmniej dwóch policjantów. Potem doszło do kolejnego wybuchu, eksplodował samochód.

Zamachowiec samobójca zabił dwóch milicjantów i ranił dwie inne osoby, w należącej do Federacji Rosyjskiej - Inguszetii. Mężczyzna wywołał dwie eksplozje w pobliżu milicyjnego posterunku w mieście Karabułak - podały lokalne władze.

Mężczyzna próbował przedostać się na plac znajdujący się przed budynkiem milicji, gdzie odbywała się poranna zbiórka około 50 milicjantów. Został zatrzymany przy wejściu do budynku posterunku i wtedy eksplodowała bomba. Rosyjskie media informują, że gdyby samobójcy udało się przejść przez biuro przepustek, ofiar mogłoby być znacznie więcej.

Nieco później przed tym samym posterunkiem, zdetonowana została zdalnie bomba w zaparkowanym samochodzie. W wyniku tego wybuchu, ranny został pracownik prokuratury.

Wczoraj w Dagestanie w wyniku eksplozji wykoleił się pociąg towarowy. Nikt nie został poszkodowany.

W ostatnim czasie doszło do serii zamachów w Rosji - tydzień temu w moskiewskim metrze (39 ofiar) i następnie w ubiegłą środę w Dagestanie (na skutek wybuchu dwóch bomb zginęło 12 osób).

Do zamachów w moskiewskim metrze przyznał się Diku Umarow, przywódca zbrojnej organizacji separatystycznej Emirat Kaukaski. Poinformował o tym w nagraniu wideo zamieszczonym w internecie.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Putin: Za zamachami może stać ta sama banda ]( http://news.money.pl/artykul/putin;za;zamachami;moze;stac;ta;sama;banda,114,0,604786.html )
* [ **Drugą terrorystką z metra mogła być nauczycielka** ]( http://news.money.pl/artykul/druga;terrorystka;z;metra;mogla;byc;nauczycielka,154,0,606106.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, polityka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz