Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pakistan
05.04.2010 10:22

Zamach w Pakistanie, co najmniej 38 zabitych

Do ataku doszło podczas spotkania partii. Dokonał go prawdopodobnie zamachowiec-samobójca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

aktualizacja 12.44

Co najmniej 38 osób zginęło w Pakistanie w wyniku ataku dokonanego prawdopodobnie przez zamachowca-samobójcę podczas spotkania pusztuńskiej Narodowej Partii Awami (ANP) w okręgu Dolny Dir w północno-zachodniej części kraju.

Informację o 38 ofiarach śmiertelnych podały źródła medyczne. Wcześniej lekarz ze szpitala w Taimargarze, głównym mieście okręgu Dolny Dir mówił o co najmniej 15 zabitych i 50 rannych.

_ - Wydaje się, że był to atak samobójczy. Zamachowiec usiłował wejść na teren, gdzie odbywało się spotkanie ANP, jednak został zatrzymany przy wejściu i zdetonował ładunki _ - powiedział Sarzamin Khan z pakistańskiej policji.

Lekarz Wakil Mohammad ze szpitala w Taimargarze, głównym mieście okręgu Dolny Dir powiedział, że przywieziono tam co najmniej 15 ciał i ponad 50 rannych.

Narodowa Partii Awami stoi na czele koalicyjnego rządu w Północno-Zachodniej Prowincji Granicznej. Jest świeckim nacjonalistycznym ugrupowaniem ludności pusztuńskiej, stanowiącej w tej prowincji znaczną część mieszkańców.

Tagi: pakistan, zamach, terroryzm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz