Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ziobro pokazał dokumenty i usłyszał zarzut

0
Podziel się:

Chodzi o akta śledztwa ws. mafii paliwowej.

Ziobro pokazał dokumenty i usłyszał zarzut
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ -Zbigniew Ziobrousłyszał zarzut w związku z ujawnieniemJarosławowi Kaczyńskiemuakt śledztwa dotyczącego tzw. mafii paliwowej _ - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska.

Politykowi zarzucono, iż od końca grudnia 2005 r. do stycznia 2006 r. w Warszawie jako minister sprawiedliwości i prokurator generalny przekroczył uprawnienia w ten sposób, że wydał polecenie prokuratorowi Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie udostępnienia Jarosławowi Kaczyńskiemu - jako osobie nieuprawnionej - niektórych protokołów przesłuchań jednego ze świadków postępowania prowadzonego przez tę jednostkę w sprawie tzw. mafii paliwowej, czym ujawnił tajemnicę służbową, działając na szkodę interesu publicznego.

Według prokuratury, do ujawnienia protokołów doszło z naruszeniem procedury Kodeksu postępowania karnego.

Ziobro przed siedzibą prokuratury mówił, że nie doszło do przestępstwa. Jego zdaniem, zarzuty są odwetem za jego działania na rzecz walki z mafią i poprawy bezpieczeństwa Polaków.Ziobro nazwał zarzuty _ fałszywymi _, podkreślił, że nie czuje się winny i ze spokojem oczekuje zakończenia tego postępowania. Przesłuchanie byłego ministra trwa.

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)