Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ziobro
25.03.2007 20:23

Ziobro żąda by Tusk przeprosił prokuratorów

Minister sprawiedliwości zaprzeczył, jakoby nagrania rozmów między Józefem Oleksym a Aleksandrem Gudzowatym trafiły do dziennikarzy z prokuratury.

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister sprawiedliwości zaprzeczył, jakoby nagrania rozmów między Józefem Oleksym a Aleksandrem Gudzowatym trafiły do dziennikarzy z prokuratury. W wydanym oświadczeniu Zbigniew Ziobro określił wypowiedzi Donalda Tuska o przecieku jako "insynuacje".

Według ministra, prokuratura po dziś dzień nie dysponuje nawet technicznym zapisem treści rozmów między Aleksandrem Gudzowatym, a Józefem Oleksym. A więc z przyczyn obiektywnych rzekomy przeciek nie mógłby mieć miejsca. Prokuratura nie dysponowała urządzeniami technicznymi pozwalającymi na odtworzenie treści rozmów, dlatego też w tym celu nagrania zostały przekazane do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zbigniew Ziobro żąda, by Donald Tusk przeprosił prokuraturę, a zwłaszcza prowadzących tę sprawę prokuratorów oraz wpłacił sumę, "adekwatną do swej hojności" na cele dobroczynne. W przeciwnym razie prokuratura wytoczy przewodniczącemu Platformy proces cywilny i będzie sie domagać wysokiego odszkodowania.

W oświadczeniu ministra sprawiedliwości czytamy, że Donald Tusk, korzystając z tego, że jest liderem największej partii opozycyjnej, nie może "w sposób nieodpowiedzialny i kłamliwy wikłać prokuratury w sprawy polityczne".

Tagi: ziobro, taśmy oleksego, prokuratura, tusk, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz