Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zmiana w fotelu prezesa TVP. Szwedo zamiast Farfała

0
Podziel się:

Do KRS wpisano nowe władze telewizji publicznej.

Zmiana w fotelu prezesa TVP. Szwedo zamiast Farfała
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

Do Krajowego Rejestru Sądowego wpisano nowe władze TVP - radę nadzorczą i zarząd spółki. Pełniącym obowiązki prezesa został Bogusław Szwedo. W zarządzie znalazła się też Małgorzata Wiśnicka-Hińcza.

Jednocześnie KRS wykreślił z rejestru dotychczasowy zarządu telewizji publicznej: p.o. prezesa Piotra Farfała oraz zawieszonych wcześniej - prezesa Andrzeja Urbańskiego, Marcina Bochenka i Sławomira Siwka.

_ - Wczorajsza informacja, że stary zarząd nie został wykreślony była błędem informacyjny sądu _ - powiedział IAR sędzia Wojciech Małek. Sąd odmówił też udziału w sprawie jako stronom ministrowi skarbu i Piotrowi Farfałowi.

Postanowienie praktycznie rozstrzygnęło, że telewizją publiczną rządzi nowa rada nadzorcza TVP, powołana przez PiS i SLD, a nie dotychczasowy p.o. prezesa Piotr Farfał.

Farfałnie uznawał decyzji rady i powołanego przez nią na stanowisko szefa spółki - Bogusława Szwedy. Farfał nie pozwolił wcześniej nawet na wpuszczenie do budynku telewizji publicznej nowego zarządu i wspomnianej rady.

Raport Money.pl
*Czy regionalnym telewizjom grozi zapaść? * W tym roku telewizja publiczna z abonamentu dostanie zaledwie 314 milionów złotych. Sytuację najboleśniej odczują ośrodki regionalne. Czytaj w Money.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)