Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zniesienie wiz w zamian za tarczę?

0
Podziel się:

"Rzeczpospolita" dowiedziała się, że Stany Zjednoczone rozważają zlokalizowanie systemu tarczy antyrakietowej w jednej z trzech poradzieckich baz w Polsce. Dziennik, powołując się na wysokiego urzędnika, biorącego udział w negocjacjach pisze, że są to miejsca w północnej i północno-wschodniej Polsce.

"Rzeczpospolita" dowiedziała się, że Stany Zjednoczone rozważają zlokalizowanie systemu tarczy antyrakietowej w jednej z trzech poradzieckich baz w Polsce.

Dziennik, powołując się na wysokiego urzędnika, biorącego udział w negocjacjach pisze, że są to miejsca w północnej i północno-wschodniej Polsce.

Według gazety, oficjalną propozycję zbudowania europejskiego elementu tarczy właśnie w Polsce zgłosi amerykański sekretarz obrony Donald Rumsfeld za dwa tygodnie. Dziennik podaje, że dojdzie do tego podczas wizyty premiera Jarosława Kaczyńskiego w Waszyngtonie.

Gazeta twierdzi też, że w zamian za zgodę na budowę bazy nasi dyplomaci chcą, aby Stany Zjednoczone pomogły w modernizacji polskiej armii i udostępnili polskim oficerom swoje informacje wywiadowcze. W dalszej kolejności rząd liczy również na zniesienie wiz - czytamy w "Rzeczpospolitej".

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)