Notowania

donald tusk
21.08.2009 08:37

Związkowe miasteczko pod domem premiera?

Stoczniowcy z Gdańska chcą spotkać się z Donaldem Tuskiem. Dają mu czas do czwartku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Warżawa)

_ Solidarność _ Stoczni Gdańskiej daje premierowi czas na zorganizowanie spotkania do przyszłego czwartku.

JeśliDonald Tusktego warunku nie spełni, przez cały następny weekend pod jego domem w Sopocie będzie stało stoczniowe miasteczko.

Wiceszef _ Solidarności _ Stoczni Gdańsk Karol Guzikiewicz podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem Gdańsk, że pikieta będzie miała charakter pokojowy i jest ostatecznością.

Już w poniedziałek delegacje stoczniowców z Gdańska, Gdyni i Szczecina mają protestować pod budynkami Ministerstwa Skarbu i Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie.

Związkowcy domagają się uruchomienia dodatkowych środków na szkolenia zwalnianych pracowników oraz kooperantów stoczni. Związkowcy chcą też by premier odniósł się do raportu Najwyżej Izby Kontroli, której zdaniem pomoc publiczna dla polskich zakładów była niższa od danych publikowanych przez rząd.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Jest drugie dno sprawy sprzedaży stoczni? ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jest;drugie;dno;sprawy;sprzedazy;stoczni,241,0,521713.html )
* [ Jest plan B dla stoczni. Nowy inwestor też z Kataru? ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jest;plan;b;dla;stoczni;nowy;inwestor;tez;z;kataru,20,0,521492.html )
Tagi: donald tusk, wiadomości, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz