Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Połowa planu Morawieckiego wykonana, melduje minister Kwieciński

7
Podziel się:

W ciągu dwóch lat zrealizowaliśmy już prawie połowę najważniejszych zadań z planu Morawieckiego - zapewnia minister inwestycji i rozwoju. Wśród największych sukcesów wymienia tzw. Konstytucję Biznesu.

Minister zapewnia, że rozwój PKB będzie wyższy, niż wynika to z ustawy budżetowej
Minister zapewnia, że rozwój PKB będzie wyższy, niż wynika to z ustawy budżetowej (WP.PL)

- Z 180 projektów strategicznych z planu Morawieckiego, około 47 proc. zostało już albo zakończonych, albo znajduje się na zaawansowanym poziomie realizacji - powiedział Jerzy Kwieciński w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Za najważniejszy zrealizowany element planu Kwieciński uznaje tzw. Konstytucję Biznesu. - Drugim bardzo ważnym przedsięwzięciem, który zakończyliśmy, jest nowy system wsparcia innowacji, który wreszcie jest podobny do tych, jakie działają w innych konkurencyjnych gospodarkach - powiedział minister.

Kwieciński dodał, że na "bardzo dobrym etapie realizacji" są projekty związane z zarządzaniem finansami na poziomie kraju, z uszczelnianiem systemu podatkowego oraz z zarządzaniem funduszami unijnymi i procesami inwestycyjnymi.

30 tys. Hindusów czeka na wjazd do Polski. "Chcemy dać pracę Polakom" - odpowiada minister. Zobacz wideo:

Szef resortu inwestycji i rozwoju jest przekonany, że plan działa, bo wyniki gospodarcze kraju są niezłe. Wymienił tu wzrost PKB, bezrobocie na poziomie 5 proc. oraz zmniejszające się zadłużenie.

Minister zapewnia, że optymistycznie patrzy na 2019 r., choć jednocześnie mówi, że widzi oznaki spowolnienia w Europie. Mówi też, że utrzymanie wzrostu PKB na dotychczasowym poziomie będzie trudniejsze.

- W ustawie budżetowej zaplanowany jest wzrost PKB na poziomie 3,8 proc, ale mogę śmiało powiedzieć, że będzie wyższy - dodał w rozmowie z PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Anglia
5 lata temu
Beżowi nie nadają się do roboty. Kombinatorstwo Polaków przy nich to betka.
obywatel DALE...
5 lata temu
dorobek....aha....Polak dalej biedny...nędza i rozpacz nawet Rumuni mają swoją Dacia Czesi skodę A Polska ale NEDZAAAA....to jest Państwo z Afryki WSTYD tu żyć
surprise
5 lata temu
Maduro i figa ze złota wenezuelskiego w Anglii. :))
Cassandra
5 lata temu
Chyba najlepszy kuglarz ze składu Morawieckiego. Nie powiedział jak te procenty policzyli ani za jakie realizacje jako dorobek tego Morawieckiego. Powiedział, że zarobki niebotycznie wzrosły więc spodziewa się 2 miliony Polaków wrócą bo robota czeka na nich. Jezu Chryste!
Ano
5 lata temu
Az smiechlem z tymi osiagnieciami :) Obiecaliscie kwote wolna od podatku 8k, leki za darmo dla seniorow anie 2 na krzyz i to zamienniki zalosne, 100k mieszkac a oddaliscie 480 ... i to w takim stanie ze podal si eboze, nizszy VAT, niepodzywzszanie podatkow, a wprowadziliscie 38 nowych, nieklakanie przed nikim, a ciagle kleczycie nie przed jednym panek jak bylo to za rudego a juz praktyczni przed kazdym wlaczajac Ukraine... Wymieniac dalej ? Chyba nie ma sensu. Dalej kradniecie jak podadnie