Notowania

Połowa planu Morawieckiego wykonana, melduje minister Kwieciński

W ciągu dwóch lat zrealizowaliśmy już prawie połowę najważniejszych zadań z planu Morawieckiego - zapewnia minister inwestycji i rozwoju. Wśród największych sukcesów wymienia tzw. Konstytucję Biznesu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Minister zapewnia, że rozwój PKB będzie wyższy, niż wynika to z ustawy budżetowej

- Z 180 projektów strategicznych z planu Morawieckiego, około 47 proc. zostało już albo zakończonych, albo znajduje się na zaawansowanym poziomie realizacji - powiedział Jerzy Kwieciński w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Za najważniejszy zrealizowany element planu Kwieciński uznaje tzw. Konstytucję Biznesu. - Drugim bardzo ważnym przedsięwzięciem, który zakończyliśmy, jest nowy system wsparcia innowacji, który wreszcie jest podobny do tych, jakie działają w innych konkurencyjnych gospodarkach - powiedział minister.

Kwieciński dodał, że na "bardzo dobrym etapie realizacji" są projekty związane z zarządzaniem finansami na poziomie kraju, z uszczelnianiem systemu podatkowego oraz z zarządzaniem funduszami unijnymi i procesami inwestycyjnymi.

30 tys. Hindusów czeka na wjazd do Polski. "Chcemy dać pracę Polakom" - odpowiada minister. Zobacz wideo:

Szef resortu inwestycji i rozwoju jest przekonany, że plan działa, bo wyniki gospodarcze kraju są niezłe. Wymienił tu wzrost PKB, bezrobocie na poziomie 5 proc. oraz zmniejszające się zadłużenie.

Minister zapewnia, że optymistycznie patrzy na 2019 r., choć jednocześnie mówi, że widzi oznaki spowolnienia w Europie. Mówi też, że utrzymanie wzrostu PKB na dotychczasowym poziomie będzie trudniejsze.

- W ustawie budżetowej zaplanowany jest wzrost PKB na poziomie 3,8 proc, ale mogę śmiało powiedzieć, że będzie wyższy - dodał w rozmowie z PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-01-2019

DodoMilion samochodów elektrycznych ,które gnają po naszych drogach i ładują się w 10 tyś stacjach elektrycznych w całym kraju. Dodałbym lotnisko -gigant … Czytaj całość

25-01-2019

CassandraChyba najlepszy kuglarz ze składu Morawieckiego. Nie powiedział jak te procenty policzyli ani za jakie realizacje jako dorobek tego Morawieckiego. … Czytaj całość

25-01-2019

60ljakie osiagniecia -co z sprzedarza i kupnem ziemi -czy ten minister rolnictwa zasnal -na grunty rolne czekaja dewerloperzy ,mieszkancy miast ktorzy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)