Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Piotr Pilewski
Piotr Pilewski
|
aktualizacja

Polska chce się uniezależnić od gazu z Rosji. "Wszystkie inwestycje do tego zmierzają"

- Staramy się, żeby zasada solidarności energetycznej wiązała nie tylko instytucje unijne, ale i kraje członkowskie - powiedział prezes PGNiG Paweł Majewski w rozmowie z money.pl, która odbyła się podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Jak mówił, PGNiG na drodze prawnej, występując przed sądami, podejmuje działania związane z certyfikacją Nord Stream 2. Mają one nie dopuścić do zwolnienia gazociągu ze stosowania przepisów unijnych. - Jeżeli to się uda, to mocno ograniczy możliwość wywierania presji na europejski rynek gazu przez Rosjan, bo nie będą mogli skorzystać z pełnej przepustowości gazociągu Nord Sream 2 i siłą rzeczy będą musieli kontynuować przesył innymi gazociągami - tłumaczył Paweł Majewski. Podkreślił też, że celem PGNiG jest doprowadzenie do sytuacji, w której nie będziemy zmuszeni do kupowania gazu z kierunku wschodniego. - Oczywiście będziemy mieli taką możliwość i jeśli to będzie dla nas opłacalne, to będziemy mogli z niej skorzystać....

rozwiń
energetyka
7
Podziel się:
KOMENTARZE
(7)
Piotr
3 lata temu
Dzisiaj cena gazu na rynku spot w Amsterdamie wynosi $ 950,- a Polska płaci aktualnie Rosji $ 220,- Czy w tym kierunku zmierzamy?
NIC 1
3 lata temu
Panie Prezesie Majewski kiedy oddacie nam różnicę cenową uzyskaną od Rosji zawyżanie cen, przezież to nasze pieniądze.
z japonskiego...
3 lata temu
odkrywam pisoskom tajemnice. cena gazu od przyjaciol 940 $ od wrogow 460$...
xxxx
3 lata temu
Może być 3 razy drożej byle nie z Rosji. Tak glupiego rządu jeszcze nie mieliśmy.
nie ekonomist...
3 lata temu
Jeszcze trochę to skończy się "PRZYJAŻŃ" z Rosją i będziemy płacić za gaz jak za zborze. Ludzie gdzie my jesteśmy? czy nam rozum całkiem wyżarło? Nie musimy się kochać ale biznes is biznes.