Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Polska może pośredniczyć w sprzedaży szczepionek. Decyzja niebawem

8
Podziel się:

Polskie władze miałyby koordynować, w imieniu Unii, odsprzedaż nadmiarowych szczepionek przeciwko COVID-19 z krajów członkowskich do państw Partnerstwa Wschodniego. Decyzja ma zapaść wkrótce.

Polska może pośredniczyć w sprzedaży szczepionek. Decyzja niebawem
Nasz kraj miałaby koordynować dystrybucję szczepionek do Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy (PAP)
bEsyGKXV

Szczepionkowy hub nad Wisłą może stać się faktem. Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", decyzja o nowej roli Polski ma zapaść w najbliższych dniach na szczeblu unijnym.

Gra toczy się o organizację dystrybucji szczepionek na wschód - m.in. do Armenii, Azerbejdżanu i na Ukrainę. Informację o planach wobec Polski potwierdził "DGP" Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu do spraw programu szczepień.

bEsyGKXX

Jak dowiedział się "DGP", sam pomysł szczepionkowego hubu cieszy się poparciem w Kancelarii Premiera i podlegającej jej Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Mniej otwarty na to rozwiązanie ma być natomiast resort zdrowia - podaje dziennik.

Zobacz także: Doktor Fiałek: Szczepionka ma chronić przed ciężkim przebiegiem choroby i zgonem

Tylko w przypadku Polski mowa jest w sumie o co najmniej 20 mln sztuk szczepionek, które pozostałyby niewykorzystane, gdyby zaszczepili się wszyscy obywatele, zarówno dorośli, jak i dzieci.

bEsyGKYd

Polska w razie akceptu ze strony Unii zacznie wysyłać na Wschód preparaty z relatywnie krótką datą ważności. Jak się okazuje, z powodu braku chętnych na terenie państw Wspólnoty nie byłoby już szans na ich wykorzystanie w najbliższym czasie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsyGKYy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Gienek
2 tyg. temu
Proponuję wysłać razem ze szczepionkami - Niedzielskiego. I to najlepiej od razu na Madagaskar.
WQE
2 tyg. temu
DAJCIE TO SASINOWI ALBO OBAJTKOWI
mig
2 tyg. temu
aż tak naiwni jesteśmy, że teraz jeszcze będziemy za ue robotę odwalać? Ile jeszcze tych kalumni ze strony zakłamanej ue będzie/
bEsyGKYz
roger
2 tyg. temu
History napisza kiedys....polskie ludobojstwo na Wschodzie....
SUWEREN
2 tyg. temu
REFERENDUM i skończyć tę żenadę