Trwa ładowanie...
bEJZxaqd
Notowania
Przejdź na

Polska nie ma pomysłu na problem mieszkaniowy.Tylko jedna rzecz może zatrzymać ceny

Gościem programu "Money. To się liczy" był Grzegorz Kiełpsz, prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Ekspert tłumaczy, że Polska nie realizuje żadnego planu ani strategii, a działania rządu wokół problemu mieszkaniowego skupiają się na doraźnych zmianach przepisów i "łataniu dziur". Jego zdaniem Polski Ład tej sytuacji nie zmieni. Podał za przykład gwarancję wkładu własnego. - Wsparcie dla rodzin wielodzietnych. Jeśli rzeczywiście byłoby tak, że rodziny mogłyby liczyć na zabezpieczenie wkładu własnego przez państwo, to bardzo potrzebne rozwiązanie. Ale już tyle zapowiedzi było, począwszy od Mieszkania Plus, ze chcielibyśmy zobaczyć ustawę, na razie zapowiedzi są mgliste - mówił. Dodał, że ważniejszym problemem na tę chwilę jest paraliż procedur i to jedyny sposób na zahamowanie cen mieszkań. - Odblokowanie procedur i wsparcie inwestorów w zwiększeniu podaży mieszkań, tylko to uspokoi ceny - powiedział.

17-08-2021
Tagi:
inwestycje, mieszkania, nieruchomości, budownictwo, ceny mieszkań, video, mtsl
61 reakcji
21
13
27
Podziel się
Komentarze (27)
zobacz więcej komentarzy (27)
bEJZxaqp
KOMENTARZE
(27)
biedna ta dzi...
2 miesiące temu
No i oczywiście prezesowi związku deweloperów zależy na dobru klientów. Robimy wszystko, ale paraliż procedur nie pozwala na to, abyście taniej kupili mieszkania. Dajcie nam budować w parkach krajobrazowych, wieżowce pośród niskopiennych budyneczków, nie czepiajcie się, że brak dróg dojazdowych do naszych blokowisk, a nawalimy wam tyle km2 powierzchni, że będzie nam się opłacało... nie podnosić cen. Chyba tak to miało brzmieć. To, co budują ci tzw. deweloperzy woła o pomstę do nieba. Całe szczęście, że jeszcze w ogóle istnieją jakiekolwiek procedury. Bez nich mielibyście kuchnię wbudowaną w kibel i sypialnię dzieloną z sąsiadem za 20 kPLN/m2.
Karolina
2 miesiące temu
To co się dzieje u nas w Polsce to jest wielka nie wiadoma tylko jest wiadomo ze Glapinski prezes NBP to jest porażka który w pędzi nas wszystkich w bagno . Nie ma pojecia o polityce pieniężnej i trzeba go szybko z stamtąd wyrzucić .
Wujek Dobra R...
2 miesiące temu
Sprawę załatwi podatek katastralny od drugiego mieszkania oraz zakaz kupowania nieruchomości mieszkalnych przez firmy.
bEJZxaqH
Piotr
2 miesiące temu
Wolny rynek obroni się tylko wolnorynkowym podejściem. Każda ingerencja zaszkodzi wolnorynkowej konkurencji.
Baton
2 miesiące temu
Demografia załatwi sprawę. Za kilka lat nawet w największych miastach będzie ubywać ludzi według oficjalnych danych. Mojej klatce na kilkanaście mieszkań w nowym budownictwie, dzieci można policzyć na palcach jednej ręki. Jak ktoś bardzo się obkupi to za te 10 lat może mieć ból głowy w kiepskich lokalizacjach.
...
Następna strona