Notowania

Pierwszy sklep Apartu w Madrycie. Polska sieć rusza na podbój Hiszpanii

Apart wchodzi do Hiszpanii. Pierwszy sklep sieci sklepów jubilerskich pojawił się na Półwyspie Iberyjskim w lipcu i będzie przyczółkiem do zdobycia trzeciego po Polsce i Czechach rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Apart pojawił się w Hiszpanii

- To pierwsza inwestycja spółki Apart w Hiszpanii – powiedział prezes Apart Piotr Rączyński. Jak dodał, to efekt współpracy firmy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu.

Teresa Czerwińska podczas spotkania ECOFIN przypomniała, że Polska od początku wspierała pomysł digital tax
Podatek cyfrowy ma przynieść pieniądze na nowe obietnice PiS. Rząd musi przygotować projekt

- Biuro handlowe PAIH wykonało na naszą prośbę rekonesans lokalnego rynku, pozyskując dla nas wstępne kontakty handlowe. Jego pracownicy przedstawili naszą markę jako solidnego partnera biznesowego i promowali nasze działania w Hiszpanii dotyczące budowy stacjonarnych kanałów w ramach własnej sieci - wyjaśnił.

Pomoc PAIH była o tyle istotna, że jak wskazał kierownik biura Agencji Wojciech Łopatkiewicz, "hiszpański sektor biżuteryjny jest wyjątkowo konkurencyjny i zdominowany przez rodzime firmy, które nie dopuszczają do niego innych graczy”.

Oglądaj też: "Mój Prąd". Miało być 5 tys. do wzięcia, ale w praktyce to będzie mniej

Tworzenie własnej sieci poza Polską to główne założenia ekspansji marki. Apart jest obecny w Polsce i Czechach, a rynkiem, jaki w 2018 roku firma obrała sobie za cel, była Hiszpania. Kontakt z biurem handlowym PAIH w Madrycie był jednym z pierwszych kroków, jakie podjęła. Dzięki wsparciu madryckiego ZBH Apart wejdzie do Hiszpanii niemal rok po nawiązaniu współpracy, podano również.

Współpraca ZBH Madryt ze spółką Apart trwa od października zeszłego roku. Eksperci biura pomogli jej znaleźć odpowiednią lokalizację dla pierwszego salonu.

Pierwszy salon Apartu w Hiszpanii pojawił się w galerii handlowej Madrid Xanadu jeszcze w lipcu.

Celem PAIH jest prowadzenie działalności w zakresie promocji Polski, polskiej gospodarki, wspieranie ekspansji międzynarodowej polskich przedsiębiorców, pozyskiwanie i obsługa inwestorów, a także promowanie i rozwój innowacyjności w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-08-2019

Nicki NickZ drugiej strony, jest bardzo rozdrobniony, trzy największe marki mają w nim 20% udziału - i bardzo dobrze że tak jest! (szkoda że tam) A PART of shit

Rozwiń komentarze (1)