Trwa ładowanie...
bEipuDbF

Notowania

Apart – Wszystkie wiadomości

Apart tłumaczy się z prośby o rządowe wsparcie. Internauci pytają o reklamę
819
12.12.2020 15:47

TARCZA ANTYKRYZYSOWA
 / 
Apart tłumaczy się z prośby o rządowe wsparcie. Internauci pytają o reklamę

Apart pyta ministra rozwoju, dlaczego pominął branżę jubilerską w tarczy branżowej. Firma chciałaby otrzymać dofinansowanie do pensji pracowników. Internauci pytają, czy producent biżuterii nie widzi niczego niestosownego w proszeniu o publiczną pomoc, skoro kilka tygodni wcześniej rozpoczął kosztującą kilka milionów złotych kampanię reklamową. Apart wyjaśnia.

Stracili na zamknięciu galerii. "Rząd nas pominął"
79
25.11.2020 11:31

ZAKUPY
 / 
Stracili na zamknięciu galerii. "Rząd nas pominął"

Trudny rok dla wielu branż, w tym branży jubilerskiej. Przedsiębiorcy wciąż liczą na pomoc rządu. - Bardzo liczymy na rząd. Apelujemy za pośrednictwem mediów i pisząc listy bezpośrednio do ministra Gowina, żeby zwrócił uwagę, że nasza branża nie została uwzględniona w tarczy pomocowej. To dla nas oznacza, że mamy na utrzymaniu ponad 2 tys. pracowników w 200 sklepach, które są zamknięte. Musimy wypłacić im wynagrodzenie, nie mając żadnych źródeł dochodu w tych salonach - powiedział w programie "Money. To się liczy" Michał Stawecki, dyrektor marketingu sieci jubilerskiej Apart. W okresie lockdownu wiosennego rząd bardzo nam pomógł w postaci tarczy i dofinansowania do wynagrodzeń. Było to 50 proc. dofinansowania do pracowników przebywających na postojowym. Teraz pracownicy też przebywają na postojowym, ale z niewiadomych względów nasza branża została pominięta, a chociażby branża odzieżowa czy obuwnicza są na tej liście. Powoduje to, że pracownicy z branż sąsiadujących z naszymi sklepami dostaną dofinansowanie, a my go nie dostaniemy. Nie wiem. Zastanawiamy się od tygodnia, dlaczego nasi pracownicy są gorsi od pracowników branży odzieżowej czy obuwniczej. Od rządu odpowiedzi nie ma. Liczymy na to, że nasze PKD zostanie dopisane do listy objętych tarczą pomocową. Bardzo o to apelujemy - podkreślił przedstawiciel Apartu w rozmowie z money.pl.

Otwarcie galerii. Firmy chcą zakopać straty. "Czekamy z wielkim wytęsknieniem"
79
25.11.2020 11:00

EPIDEMIA
 / 
Otwarcie galerii. Firmy chcą zakopać straty. "Czekamy z wielkim wytęsknieniem"

W ostatnich dniach o marce Apart było głośno za sprawą reklamy świątecznej krytykowanej za zbyt bajkowy nastrój. Okazuje się, że zamknięcie galerii handlowych przez ostatnie tygodnie spowodowało spore problemy dla firmy. 28 listopada galerie handlowe zostaną ponownie otwarte. - Oczekujemy tego dnia z wielkim wytęsknieniem. Będzie to dzień, w którym ponad 2 tys. pracowników wróci do ponad 200 salonów i zacznie sprzedawać nasze wyroby. Teraz będziemy się starać zakopać dziurę powstałą przez 3 tygodnie zamknięcia salonów, to jest najważniejsze - powiedział w programie "Money. To się liczy" Michał Stawecki, dyrektor marketingu sieci jubilerskiej Apart. - Żeby zobrazować skalę, listopad i grudzień to około 1/3 naszych rocznych przychodów. Zamknięcie sieci jubilerskiej teraz oznacza, że nie jesteśmy do tyłu o 1/12, czyli o jeden miesiąc, a dużo więcej. Tej dziury zakopać się nie da, ale można ją minimalizować. Przy obecnych obostrzeniach w jednym salonie jednocześnie będzie mogło być znacznie mniej klientów, bo będzie to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Cieszy nas to, że mamy sporo dużych powierzchniowo salonów, więc będziemy mogli osiągać obrót zbliżony do normalnie funkcjonujących salonów, a liczba personelu sprawi, że transakcje będą odbywały się sprawnie i bezpiecznie - dodał.

"Money. To się liczy". Zmiany w galeriach handlowych. Jak będą wyglądały zakupy?
2
25.11.2020 8:46

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Zmiany w galeriach handlowych. Jak będą wyglądały zakupy?

Dziś w programie tematem odmrożenie galerii handlowych. Jak będą wyglądały zakupy w przedświątecznej gorączce? O to zapytamy Michała Staweckiego, dyrektora marketingu sieci jubilerskiej Apart. W drugiej części m.in. o wielkiej inwestycji Microsoft w Polsce mówi Paweł Jakubik, członek zarządu Microsoft Polska. Zapraszamy od 9.15

Apart otwiera  salony w galeriach. Marka zaprasza również do sklepu internetowego
06.05.2020 16:04

HANDEL
 / 
Apart otwiera salony w galeriach. Marka zaprasza również do sklepu internetowego

Po kilkutygodniowej przerwie, salony stacjonarne Apart w galeriach handlowych wznowiły swoją działalność. Teraz znów można odwiedzić ulubiony salon i poznać bogatą ofertę biżuterii, zegarków oraz akcesoriów.

bEipuDbH
Centra handlowe wymuszały otwieranie salonów. "To była walka"
3
14.04.2020 11:50

BIŻUTERIA
 / 
Centra handlowe wymuszały otwieranie salonów. "To była walka"

Na początku funkcjonowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, zamykanie sklepów nie dotyczyło m.in. branży jubilerskiej. - W pierwszym tygodniu wiele centrów handlowych wymuszało na nas, byśmy otwierali salony. Na to się nie zgodziliśmy, zdrowie naszych pracowników było dla nas najważniejsze, nawet pod groźbą kar. Nie sposób odróżnić nas od branży odzieżowej, nie sprzedajemy też produktów pierwszej potrzeby - powiedział w programie "Money. To się liczy" Michał Stawecki, dyrektor marketingu sieci jubilerskiej Apart. - Właściciele galerii znaleźli lukę w rozporządzeniu ministra zdrowia i - pod groźbą różnych kar - wymagali od nas otwierania salonów dla klientów. Oczywiście chodziło im o to, byśmy płacili czynsz, mimo że klientów w galeriach nie było. Wierząc, że jest to luka w rozporządzeniu, nie dopuściliśmy do otwierania salonów - wyjaśnił.

Koronawirus. Biżuteria będzie przeceniana? "Branża nie może tak zareagować"
119
14.04.2020 11:10

BIŻUTERIA
 / 
Koronawirus. Biżuteria będzie przeceniana? "Branża nie może tak zareagować"

Pandemia koronawirusa wywołała kryzys. Branża odzieżowa ratuje się gigantycznymi przecenami, czy na podobny zabieg zdecyduje się branża jubilerska? - Nie możemy tak zareagować. Staramy się nie podnosić cen produktów ze złota i z diamentami, by klienci mogli kupić biżuterię w cenach jeszcze sprzed podwyżki cen złota. Za uncję płaci się teraz najdrożej od 5 lat - powiedział w programie "Money. To się liczy" Michał Stawecki, dyrektor marketingu sieci jubilerskiej Apart. - Normalnie reagując powinniśmy drastycznie podnosić ceny, nie robimy tego. Części produktów jednak będzie to musiało dotknąć, ale większość jest jeszcze w starych cenach. Notujemy też wzrost szwajcarskich zegarków z najlepszych manufaktur, bo klienci widzą, że są sprzedawane jeszcze według starego przelicznika franka szwajcarskiego. To jest swego rodzaju inwestycja, on nie będzie tracił na swojej wartości. Obecnie to korzystny czas do kupowania produktów złotych i złotych z diamentami - dodał.

Koronawirus a branża jubilerska. "Zamknięte urzędy wywołały paraliż. Sytuacja patologiczna"
18
14.04.2020 11:00

BIŻUTERIA
 / 
Koronawirus a branża jubilerska. "Zamknięte urzędy wywołały paraliż. Sytuacja patologiczna"

Pandemia koronawirusa paraliżuje wiele gałęzi gospodarki. Również branża jubilerska nie może działać jak dotąd, nie może produkować nowej biżuterii przez zamknięte urzędy probiercze - Mamy zapasy złota i diamentów. Moglibyśmy normalnie funkcjonować jako fabryka. Problem jest taki, że wszystkie urzędy probiercze w Polsce są zamknięte, co spowodowało paraliż naszej branży. Przez to nie jesteśmy w stanie wprowadzić nowej biżuterii do sprzedaży, bo nie ma komu jej ocechować - powiedział w programie "Money. To się liczy" Michał Stawecki, dyrektor marketingu sieci jubilerskiej Apart. - Sytuacja jest wręcz patologiczna. Nie rozumiem dlaczego możemy dalej pracować na produkcji, a urzędy nie potrafią funkcjonować i totalnie zblokowały naszą branżę - dodał Stawecki. Już po programie "Money. To się liczy" Rzecznik MŚP poinformował, że w urzędach probierczych od 16 kwietnia nastąpi częściowe wznowienie przyjmowania wyrobów z metali szlachetnych.

Polacy przejmują zagraniczne marki. Tak podbijają rynki
8
09.09.2019 8:16

POLSKIE MARKI
 / 
Polacy przejmują zagraniczne marki. Tak podbijają rynki

Amica, Apart czy Unimil skutecznie zdobywają rynki zagraniczne. Działają tam jednak nie pod własną nazwą, ale wykorzystują lokalne marki.

bEipuDbN
Polska sieć ruszyła na podbój Hiszpanii. Otworzyła pierwszy sklep w Madrycie
1
22.08.2019 11:36

INWESTYCJE
 / 
Polska sieć ruszyła na podbój Hiszpanii. Otworzyła pierwszy sklep w Madrycie

Apart wchodzi do Hiszpanii. Pierwszy sklep sieci sklepów jubilerskich pojawił się na Półwyspie Iberyjskim w lipcu i będzie przyczółkiem do zdobycia trzeciego po Polsce i Czechach rynku.

Ile należy przeznaczyć i jak wybrać jedną z najcenniejszych pamiątek w życiu? Kupujemy pierścionek zaręczynowy
21.12.2017 14:22

APART
 / 
Ile należy przeznaczyć i jak wybrać jedną z najcenniejszych pamiątek w życiu? Kupujemy pierścionek zaręczynowy

Zaręczyny to dzień wspominany przez całe życie, więc powinien być dobrze przygotowany. Nieodłącznym jego symbolem jest pierścionek. Jego wybór choć ważny; nie musi być skomplikowany.

Blisko milionowa kara dla producentów biżuterii
29.10.2012 11:22

DZIAŁALNOŚĆ UOKIK
 / 
Blisko milionowa kara dla producentów biżuterii

Prezes UOKiK uznała, że spółka Apart naruszyła interesy konsumentów i nałożyła na przedsiębiorcę wysoką karę.

Apart: Polscy mężczyźni są gotowi na diamenty w uszach
29.11.2010 6:30

MARKETING W FIRMIE
 / 
Apart: Polscy mężczyźni są gotowi na diamenty w uszach

Tak twierdzi Michał Stawecki, dyrektor ds. marketingu firmy Apart.

bEipuDbO