Trwa ładowanie...
bEpXbqid

Notowania

Przejdź na

Koronawirus a branża jubilerska. "Zamknięte urzędy wywołały paraliż. Sytuacja patologiczna"

Pandemia koronawirusa paraliżuje wiele gałęzi gospodarki. Również branża jubilerska nie może działać jak dotąd, nie może produkować nowej biżuterii przez zamknięte urzędy probiercze - Mamy zapasy złota i diamentów. Moglibyśmy normalnie funkcjonować jako fabryka. Problem jest taki, że wszystkie urzędy probiercze w Polsce są zamknięte, co spowodowało paraliż naszej branży. Przez to nie jesteśmy w stanie wprowadzić nowej biżuterii do sprzedaży, bo nie ma komu jej ocechować - powiedział w programie "Money. To się liczy" Michał Stawecki, dyrektor marketingu sieci jubilerskiej Apart. - Sytuacja jest wręcz patologiczna. Nie rozumiem dlaczego możemy dalej pracować na produkcji, a urzędy nie potrafią funkcjonować i totalnie zblokowały naszą branżę - dodał Stawecki. Już po programie "Money. To się liczy" Rzecznik MŚP poinformował, że w urzędach probierczych od 16 kwietnia nastąpi częściowe wznowienie przyjmowania wyrobów z metali szlachetnych.

0
0
18
Podziel się
Komentarze (18)
zobacz więcej komentarzy (18)
bEpXbqip
KOMENTARZE
(18)
Tak to sie kr...
rok temu
Zamawiają obrączki u małych jubilerów pod konkretne zamówienie, nakładają wysoka marże, kupujący czeka ok. 4 tygodni.
Jubiler
rok temu
A właściciel budynku, panie, piekarz pracuje, aptekarz pracuje, kto panu urzędowo zabronił pracować? jako jubiler ma pan zasoby żeby odpoczywać i fakturka 100%.
wiarus
rok temu
co ma powiedzieć rolnik jakby teraz nie zrobił zabiegów ochronnych drzew , truskawek marchwi itp. to złotniku fachowy padniesz z głodu . chiny wszystkich nie zaspokoją w świecie . korona
bEpXbqiH
Roman
rok temu
Ale z tego co opublikował w ub.tygodniu OUP i GUM na swoich stronach - rozpoczynają pracę lada chwila, więc trochę gównoburza.
Ina
rok temu
Nie rozumiem ludzi, którzy kupują biżuterię w APART, YES itd. Płacą dwa razy drożej niż u złotnika. Ale ludziom od dobrobytu nie szkoda płacić tysiące złotych za pudełko. A wyroby mają od tych samym dostawców. Wspierajmy małych przedsiębiorców potem te pieniądze wracają.