Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Polska wygrywa w TSUE. Niemcy muszą podporządkować się decyzji z 2019 roku

116
Podziel się:

TSUE oddalił odwołanie Niemiec dotyczące eksploatacji gazociągu Opal. Europejski trybunał podtrzymał tym samym korzystną dla Polski decyzję z 2019 roku.

Polska wygrywa w TSUE. Niemcy muszą podporządkować się decyzji z 2019 roku
Opal jest częścią Nord Stream (Materiały prasowe)
bFfQNuqJ

Polska wygrała z Niemcami sprawę przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. TSUE oddalił odwołanie wniesione przez Niemcy od wyroku Sądu UE w sprawie gazociągu OPAL (odnogi Nord Stream).

Trybunał uznał, że wbrew argumentom Niemiec, zgodność z prawem każdego aktu instytucji UE dotyczącego unijnej polityki energetycznej należy oceniać w świetle zasady solidarności energetycznej.

W 2016 roku Niemcy złożyły w Komisji Europejskiej wniosek o zmianę zasad z gazociągu OPAL. KE wydała decyzję, w której zmieniła warunki eksploatowania tej nitki, umożliwiając rosyjskiemu koncernowi Gazprom korzystanie w praktyce z całej przepustowości odnogi Nord Stream.

bFfQNuqL
Zobacz także: 2 mld zł na TVP. Nie ma innego sposobu? "Danina konieczna, ale telewizja musi się trzymać zasad"

Polska popierana przez kraje bałtyckie zaskarżyła decyzję. We wrześniu 2019 r. TSUE przynał rację Polsce. Stwierdził nieważność decyzji KE z 2016 roku w związku z naruszeniem zasady solidarności energetycznej. Niemcy wniosły jednak do TSUE odwołanie od tego wyroku.

Wniosek Niemiec został oddalony przez TSUE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFfQNurm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(116)
POLAK
6 miesięcy temu
BRAWO POLSKI RZAD TAK TRZYMAĆ
Majonez Pozna...
6 miesięcy temu
Czy aby rzadko Państwo się z takim argumentem spotykają, że jak palec dają to POtem rękę całą obcinają ??? TSUE pragnie obciąć Nam rękę w obszarze, w kórym do regulacji jakichkolwiek praw nie POsiada i tu zaczyna się wokół praw nienabytych przez Wspaniałą Unię cała ta zabawa !!!
tad
6 miesięcy temu
ha,ha,-jeżeli teraz Niemcy powiedzą ,że ich prawo jest wyżej niż Europejskie ,to tego wyroku mogą po prostu nie uznać i co wtedy powie Polska?
bFfQNurn
Tebe
6 miesięcy temu
Aha, teraz TSUE respektujemy tak ? :D
sie ma ci co?
6 miesięcy temu
tak wygląda niemiecka solidarność - my jesteśmy centrum dystrybucji gazu to się słuchajcie. my jesteśmy centrum przeładunkowe na Europe to my rządzimy. PO co sie dzielic z innmymi?
...
Następna strona