Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Polska zapowiada pomoc sierotom i żołnierkom z Ukrainy

Podziel się:

Przedstawiciele rządu Polski i Ukrainy poinformowali o planach uruchomienia specjalnych programów wsparcia dla ukraińskich kobiet-żołnierzy uwolnionych z rosyjskiej niewoli i dzieci, których ojcowie zginęli w wojnie w Ukrainie. Programy mają się rozpocząć w ciągu półtora miesiąca i być realizowane na Ukrainie. Rząd poinformuje też o tym, jaka kwota zostanie na nie przeznaczona.

Polska zapowiada pomoc sierotom i żołnierkom z Ukrainy
Michał Dworczyk zapowiedział programy wspierające ukraińskie kobiety (East News, Jacek Dominski/REPORTER)

Uruchomienie programów wsparcia dla kobiet-żołnierzy uwolnionych z rosyjskiej niewoli i dzieci, których ojcowie zginęli w wojnie, zapowiedzieli w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk i wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Bardzo się cieszę, że mogliśmy omówić te założenia, które zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego będą realizowane: programy dobroczynne dla kobiet-żołnierzy uwolnionych z niewoli rosyjskiej i program stałej pomocy dla sierot, dla tych dzieci, które straciły ojców zabitych przez Rosjan – powiedział Dworczyk po spotkaniu z Wereszczuk w Kijowie.

Programy rozpoczną się w ciągu półtora miesiąca

Michał Dworczyk poinformował, że oba programy mają się rozpocząć w ciągu półtora miesiąca i być realizowane na Ukrainie. W najbliższych tygodniach mają zostać podane szczegóły programów, w tym ich wartość finansowa.

Jak powiedziała wicepremier Ukrainy, program skierowany do kobiet ma objąć np. pomoc psychologiczną i materialną, w tym mieszkaniową, ponieważ wiele osób straciło domy.

"Bardzo nam zależy na tych konkretnych projektach, na pomocy, wsparciu, ale również na myśleniu o przyszłości" – zadeklarował Dworczyk, podkreślając, że "Polacy i Ukraińcy zbliżyli się do siebie tak jak nigdy wcześniej". Dziękował Ukraińcom za to, że walczą "nie tylko za wolną, niepodległą Ukrainę, ale również za wolną Polskę i wolną Europę".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP