Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|

"Polska ziemia jest świętością". Robert Telus mówi o zmianach w prawie

16
Podziel się:

Minister rolnictwa Robert Telus spotkał się z "prawdziwymi rolnikami, którzy znają trud pracy". - "Solidarność" wspiera nas jako Prawo i Sprawiedliwość - wyznał Telus. I dodał, że rząd gasi pożary w rolnictwie wywołane wojnami. Zapowiada też zmiany w Krajowej Grupie Spożywczej oraz mówi o świętości polskiej ziemi.

"Polska ziemia jest świętością". Robert Telus mówi o zmianach w prawie
Robert Telus mówi o realizowaniu postulatów "Solidarności" (EAST_NEWS, Oleg Marusic/REPORTER)

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus oświadczył, że rząd spełnia prawie wszystkie postulaty "Solidarności" z protestów w Szczecinie. - W sumie z 16 postulatów zrealizowano ich 13, a kolejne dwa są w realizacji - powiedział polityk.

Jednak co innego minister mówił na początku sierpnia. Wtedy informował o zrealizowaniu 14 postulatów. - Z 16 postulatów, które przedstawione zostały podczas rozmów z rolnikami (...) zrealizowanych zostało już 14 - mówił Telus, cytowany przez agronews.com.

Chodzi m.in. o dopłaty do kukurydzy, zbóż, silosów, paliw czy nawozów.

My, jako PiS, realizujemy postulaty "Solidarności". Nasz program jest zbieżny z programem "Solidarności. Wszyscy jesteśmy tu ludźmi "Solidarności", ja też jestem człowiekiem "Solidarności" - dodał Telus.

Ochrona polskiej ziemi

W opinii Roberta Telusa rząd gasił pożary "wywołane wojnami", ale teraz jest czas na rozmowę o przyszłości. W tym kontekście mówił o ochronie polskiej ziemi.

- Trzeba ją chronić, musi być w polskich rękach. Nawet jak będzie trzeba zmienić zapisy w ustawie. (...) Polska ziemia jest świętością - zaznaczył minister.

Dodał, że należy wzmocnić Krajową Grupę Spożywczą, dlatego ta "ma wrócić pod rolnictwo". - To postulat "Solidarności", który będziemy realizować. Rozmawiamy na ten temat z wicepremierem Sasinem. Spółka będzie miała większe możliwości, żeby reagować, gdy będzie potrzeba tak jak przy malinach - dodał Telus.

Szer resortu rolnictwa mówił też o "odbudowywaniu polskiego przetwórstwa", które PiS ma odbudowywać po rządach poprzedników. - To nie są słowa tylko na wybory - podkreślił Telus.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(16)
Dziwny89
2 miesiące temu
tam przy ostatnim filmie widziałem że JarekOgarek ma problem z iskrą, no fakt jak w filmie mówił i porównywał do husqvarna 40-stki ja taką mam. I tez się miotałem po serwisach a okazało się że trzeba wymienić nie moduł ale sam tylko przewód ten łącznik, Ja już też myślałem bo mi w serwisie powiedzieli ta piła ma 26 lat takich części nie produkują a chińczyk zamiennik jako taki to na 3 lata... I pojechałem do znajomego od znajomego. Mówi sprawdzimy przepływ tej iskry. I coś było na łączniku tym przewodzie. serwis za diagnostykę samą wziął 79 złotych za naprawę z elementów używanych chciał 189 zł. No pojechałem do tego znajomego od znajomego on coś tam grzebie w garażu zawsze czy to kłady podkaszarki piły spalinowe samochody nowe stare i prekambry. Skasował mnie na dobrą " Butelkę oranżady po znajomości ! Ale lux, robota i piła 40-stka odzyskała drugie życie, półtorej roku mi chodzi i nawet się nie "zaksztusiła i nie stęka przy odpalaniu" jak nówka z fabryki!
AAA
2 miesiące temu
Prawdziwymi rolnikami
Pytam
2 miesiące temu
A miał że sobą gasnicę
dorotka
2 miesiące temu
moment . ale przedstawicielstwo Watykanu (nadmienie, obce Państwo) kupują be ograniczeń.
Xxx
2 miesiące temu
No to kogo pis teraz okradnie że swoją przystawka o nazwie solidarność.